ارتقای سایت همراه اول ده آباد بادرود

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، با این کار متناسب با توسعه زیرساخت ها همراه اول ارتباط در روستاها و برقراری عدالت انجام شد; نقاط کور این امر رو به کاهش است و سرعت و کیفیت خدمات اپراتور همراه اول در این شهر رو به افزایش است.

ایستگاه سیار BTS چیست و چگونه کار می کند؟

حتما تا به حال دکل هایی با آنتن در خیابان ها و پشت بام ساختمان های بلند دیده اید و فقط می دانید که برای استفاده از تلفن همراه به این دکل ها و دکل های بلند نیاز داریم.

اما با خود فکر کنید، آنتن های بلند و دکل های تلفن همراه چگونه کار می کنند؟

زمانی که می خواهیم تماس بگیریم یا پیامک بفرستیم و در حین استفاده از داده های تلفن همراه؛ دقیقاً در شبکه تلفن همراه و آنتن هایی که روی دکل ها نصب شده و به سیستم های BTS متصل می شوند، چه می گذرد. وظایف آنها چیست؟

چرا برخی بزرگتر و بلندتر و برخی دیگر جمع و جورتر هستند؟

چرا هر چه BTS در شهر بیشتر باشد و اپراتورهای تلفن همراه بتوانند آنتن های بیشتری نصب کنند. آیا شبکه موبایلی با کیفیت و سرعت بهتر خواهیم داشت؟

در این مقاله سعی می کنیم به این سوالات پاسخ دهیم و شما را با ایستگاه های BTS و نحوه عملکرد آنها آشنا کنیم:

BTS چیست؟

به زبان ساده، یک ایستگاه فرستنده گیرنده پایه (Base Transceiver Station) که ما آن را BTS می نامیم. مجموعه ای از تجهیزات مخابراتی بی سیم و بی سیم است که ارتباط بین یک کاربر تلفن همراه و یک شبکه عمومی را فراهم و تسهیل می کند.

  باشگاه انگلیسی ورزشگاه خود را وقف نماز قربان بایرام کرد

این اتصال بی سیم می تواند نسل 2، 3 و 4 موبایل، Wi-Fi، WiMAX و سایر فناوری های ارتباطی بی سیم شهری باشد، اما معمولاً اصطلاح ایستگاه های BTS برای شبکه های تلفن همراه GSM استفاده می شود.

ایستگاه های BTS مهم ترین اجزای شبکه های تلفن همراه GSM هستند. آنتن های نصب شده بر روی این دکل ها از طریق امواج رادیویی مایکروویو با شبکه ارتباط برقرار می کنند و تلاش می کنند منطقه ای مانند شهر را به پوشش کامل شبکه سلولی برسانند.

بدین ترتیب؛ وقتی با تلفن همراه صحبت می کنیم؛ ما می نویسیم و از اینترنت موبایل استفاده می کنیم. ما از طریق یک ایستگاه BTS به شبکه ملی موبایل متصل شدیم.

هر چه تعداد آنتن ها و ایستگاه های BTS در یک منطقه بیشتر باشد. پوشش شبکه تلفن همراه بهتر و سریعتر خواهد بود. به همین دلیل اپراتورهای تلفن همراه به طور مداوم در حال گسترش و نصب ایستگاه های جدید هستند.

همچنین لازم به ذکر است که دکل های تلفن همراه تنها بخشی از یک ایستگاه مخابرات سیار هستند و بسیاری از اجزای دیگر برای ایجاد یک شبکه تلفن همراه مورد نیاز هستند.

ارسال و دریافت سیگنال و امواج رادیویی، پردازش سیگنال و پرش فرکانس، رمزگذاری و رمزگشایی اطلاعات مسیرهای رادیویی، مدیریت لینک و خط، مدیریت ارتباط و کیفیت خط و برنامه تطبیق و کدگذاری بیت ریت بر عهده ایستگاه های BTS می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید