ادبیات دفاع مقدس جلوه ای از مقاومت ملت ایران است

به گزارش خبرگزاری موج گیلان، زهرا بادان آرا معاون امور کتابخانه ها و همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان در دومین دوره ویژه برنامه ملی «از نوادگان قلم» با بیان اینکه نهاد عمومی گیلان کتابخانه ها برای دومین سال دیگر برای پاسداشت اهل قلم وی در خصوص برگزاری ویژه برنامه ملی از تبار قلم گفت: این ویژه برنامه افتخارآفرینی می کند. فرهنگ کتابخوانی و مردم استان کلام و در کنار این برنامه ملی جشنواره ها و برنامه های فرهنگی زیادی برای تجلیل از نویسندگان، شاعران و کتابخوانان برجسته استان برگزار می شود.

زهرا بادان آرا با قدردانی از زحمات «میرعمادالدین فیاضی» در زمینه تاریخ شفاهی حفاظت مقدس وی تلاش زیادی کرد و اظهار داشت: دومین ویژه برنامه تبارکلام به منظور تجلیل از زحمات این نویسنده گیلانی حراست برگزار شد.

بادان آرا در ادامه با بیان اینکه همه ملت هایی که تاریخشان با جنگ همراه بوده تلاش کردند ادبیات جنگ و مقاومت را خلق کنند، افزود: این ادبیات برای همه کشورهای درگیر جنگ ارزشمند تلقی می شود زیرا تلاش می کند رشادت های جوانان و مردم دفاع کنند. سرزمین آنها و مقاومت در برابر ظلم و پایداری آن.

دومین دوره ویژه برنامه ملی

او تاکید کرد که ادبیات حفاظتی مقدس این جلوه ای از مقاومت مردم ایران است.وی ادامه داد: این نوع ادبیات، ادبیات ستایش، آزادی خواهی و نمایش اسطوره های ملی و به تصویر کشیدن رنج مردم در دفاع از سرزمینشان است.

وی با بیان اینکه هنرمند با خلق نقاشی، شاعر با سرودن و نویسنده با قلم، ادبیات مقاومت را حفظ می کند، تصریح می کند: خلق یکسان آثار در قالب های مختلف زمینه ایجاد می کند و مخاطب را با روحیه پایداری و شجاعت آشنا می کند. با روحیه جمع گرایی و اتحاد، ناسیونالیسم را در دل مردم ایجاد می کند و سازمان هایی مانند کتابخانه های عمومی وظیفه دارند با ارائه و انتشار این نوع آثار به رسالت خود عمل کنند.

  بارش برف باعث لغزندگی جاده های خراسان رضوی شد

وی تاکید کرد: مطالعه آثار ارزشمند و شناخت اندیشه نویسندگان و هنرمندان، اندیشیدن و گفتار درباره آنها موجب ایجاد فرهنگ غنی مقاومت می شود.

دیدگاهتان را بنویسید