احضار کاردار سفارت آرژانتین به وزارت امور خارجه ایران

169800582 خبر عجیب

شفقنا- کاردار سفارت آرژانتین به وزارت امور خارجه احضار و از میزان اعتراض شدید دولت جمهوری اسلامی ایران به دولت آن کشور مطلع شد.

به گزارش ایرنا، در پی محدودیت خروج 5 تبعه ایرانی از خدمه هواپیمای باری ونزوئلا در آرژانتین، کاردار سفارت آرژانتین در تهران روز گذشته (سه شنبه) از سوی رئیس اداره دوم احضار شد. وزارت امور خارجه آمریکا و دولت جمهوری به شدت اعتراض کردند. ایران اسلامی به دولت آرژانتین به وی ابلاغ شد.

در این جلسه با تاکید بر بی اساس بودن اتهامات و غیرقابل قبول بودن روند تحقیقات طولانی مدت قاضی آرژانتینی برای بررسی وضعیت هواپیما و اتباع ایرانی، مشخص شد که وضعیت هواپیمای ونزوئلا و اتباع ایرانی خدمه این هواپیما در چارچوب قوانین و کنوانسیون های بین المللی هوانوردی کاملا قانونی بوده و هیچ گونه ادعایی علیه اتباع ایرانی ندارد.

در همین راستا، میزان نگرانی جدی دولت ایران و خانواده خدمه ایرانی در خصوص تداوم توقیف مدارک مسافرتی و محدودیت خروج آنها از کشور که از مصادیق نقض حقوق بشر است، اعلام شد و باید فوراً محدودیت خروج خود را از بین ببرند.

رئیس دولت دوم آمریکا همچنین به برخی اخبار رسانه های صهیونیستی اشاره کرد و اتهامات بی اساس را که نشان از دشمنی صهیونیست ها با جمهوری اسلامی ایران و شهروندان کشورمان دارد نسبت داد و نسبت به ادامه این روند هشدار داد. و اعلام کرد که دولت جمهوری اسلامی ایران در چارچوب تعهدات خود مصمم به حفظ حقوق اساسی ایرانیان و آزادی آنان است و در این راستا از دولت آرژانتین می‌خواهد به تعهدات خود عمل کند. تعهدات و مسئولیت ها به منظور رفع محدودیت ها و تسهیل خروج فوری پنج خدمه ایرانی.

  مراقب مزاحمان باشید؛ تمدید بیمه خودرو ممنوع است

اخبار قبلیسازمان حقوق بشر عراق: ترکیه در سال های اخیر ده ها غیرنظامی را کشته است

دیدگاهتان را بنویسید