اتصال 40 دستگاه دولتی به پنجره خدمات الکترونیک ملی در 2 هفته آینده

به گزارش خبرگزاری موج، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات در حاشیه جلسه هفتگی شورای دولت اظهار داشت: همانطور که می دانید طبق قانون بودجه سال جاری تمامی دستگاه ها باید پنجره خدمات الکترونیکی خود را تا پایان سال راه اندازی کنند. پایان شهریور ماه آن را به پنجره خدمات هوشمند و الکترونیک دولت پیوند دهید.

وی با بیان اینکه در صورت تکمیل پنجره خدمات ملی هوشمند، مردم با یک احراز هویت به تمامی خدمات دولتی دسترسی خواهند داشت، افزود: این تکلیف قانونی در حال انجام است و تاکنون 20 دستگاه که دامنه ملی دارند به این پنجره متصل شده اند. . البته قرار است حدود 200 دستگاه کوچک و بزرگ به این پنجره متصل شود و در همین راستا تا دو هفته آینده 20 دستگاه دیگر به پنجره خدمات سراسری متصل خواهند شد.

وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد: البته در نوبت اول فرآیند ثبت اطلاعات و استفاده از خدمات ممکن است برای افراد چند دقیقه طول بکشد، اما در دفعات بعدی این زمان به کمتر از 30 ثانیه کاهش می یابد و این امکان برای مردم فراهم می شود. بدون نیاز به وارد کردن کدهای کاربری و رمزهای عبور مختلف، تنها با یک کد کاربری و رمز عبور وارد شوید تا از تمامی درگاه‌های دولتی در بستر پنجره ملی خدمات الکترونیک دولت استفاده کنید.

زارع پور با بیان اینکه از تمامی دستگاه هایی که هنوز اقدامات لازم را برای اتصال به پنجره خدمات الکترونیک ملی انجام نداده اند درخواست داریم به زمان تعیین شده یعنی شهریور ماه سال جاری پایبند باشند و گفت: در صورت عدم همکاری دستگاه ها، اقدامات لازم انجام شود. اقدامات توسط نهادهای نظارتی مانند اداره حسابرسی انجام خواهد شد.

  واگذاری پسماندهای کشاورزی و پزشکی / بررسی مطالعات ویژه دفن زباله در استان

زارع پور همچنین در مورد قفل کودک اضافه کرد: وجود محتوای غیراخلاقی و دسترسی آسان به آن مطالب باعث شده تا خانواده ها با ما در مورد نگرانی جدی در این زمینه صحبت کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: این یک نگرانی جدی است که با کمک اپراتورهای ارتباطی سرورهایی را برای رفع نگرانی خانواده ها شناسایی کرده ایم.

وی افزود: به این ترتیب نگرانی از دسترسی به محتوای غیراخلاقی و خشونت آمیز که خط قرمز ایران است برطرف شد.

دیدگاهتان را بنویسید