آیت الله اعرافی: روحانیت باید در همه عرصه ها محافظت شود تا دچار انحراف نشوند

2اعرافی خبر عجیب

شفقنا- مدیر حوزه های علمیه گفت: حوزه علمیه محل آماده شدن برای خدمت و تحمل سختی ها و مشکلات است و روحانیت باید در همه عرصه ها معنویت خود را حفظ کنند تا دچار انحراف نشوند.

به گزارش شفقنا، آیت الله اعرافی در جمع شرکت کنندگان دوره تربیت میثاق حوزه علمیه قم ضمن تبریک ایام غدیر خم و میلاد امام کاظم (ع) خطاب به طلاب حاضر در این دوره گفت: اگر اراده قوی و جدی دارید. عزم، هر یک از شما می توانید ستاره ای درخشان باشید و عاقلانه و مجدانه با آینده و سرنوشت خود قدم بردارید و قدم های خود را استوار بردارید.

وی در ادامه با بیان نکاتی درباره تاریخچه حوزه و ویژگی های آن اظهار داشت: خداوند متعال شما را در این مسیر که بزرگترین نعمت الهی است هدایت کرده است تا در راهی هستید که خلق خدا را به سوی علم الهی و این رسالت بزرگ در این تبیین معارف الهی و مکتب اهل بیت علیهم السلام است و این روش علما و بزرگان دینی است.

مدیر حوزه های علمیه تاکید کرد: باید با انتخاب خوب و دقیق وارد این تیم بزرگ الهی و ملکوتی شوید و همیشه قدر این نعمت بزرگ را بدانید. زیرا به راحتی به دست نمی آید، زیرا دروازه های این راه روشن به روی شما باز است و باید بدانید که ادامه این راه کار دشواری را بر دوش شما می کشد و با تلاش و جدیت و توکل به خداوند، خود را برای آوردن آن آماده کنید. نعمت الهی

وی تصریح کرد: حوزه نهادی نیست که بتوان گفت چندین دهه سابقه دارد. اما اگر به تاریخ هر منطقه به طور جداگانه نگاه کنیم، هر یک از آنها عمر محدودی دارند; اما حوزه به معنای عام یک نهاد تاریخی است که قدمت آن 1400 سال و به اندازه دوران اسلام و تشیع است. اما اگر سن غیبت را در نظر بگیریم عمر آن 1200 سال است.

  تغییر روزانه شماره ثبت 30 خودرو در اصفهان

این حقوقدان یکی از اعضای شورای نگهبان گفت که شما وارد نهادی شده اید که بیش از 1000 سال قدمت دارد و این درخت تنومند و قدرتمند هزار سال است که ریشه در اعماق زمین دارد و شاخه ها و شاخه های آن برگ ها در همه جای دنیا پخش شده اند : حوزه یک نهاد تاریخی و تاریخی است که ریشه در تاریخ جهان اسلام دارد و در واقع کل جامعه اسلامی و جامعه شیعه دارای هویت فرهنگی هستند که در این حوزه نقش اجتماعی و فرهنگی ایفا می کنند. دامنه.

وی گفت: حوزه به معنای هزاران عالم، فیلسوف، عالم و پرچمدار علم و دانش است که دانشجویان باید در این زمینه تحقیقات تاریخی انجام دهند چرا که اصالت تاریخی دارد.

آیت الله اعرافی در ادامه تصریح کرد: حوزه، زیربنای علم و دانش و تولید فکر و دانش است. او بیش از همه مهر علم و دانش، اندیشه و دانش و تولید علم را بر پیشانی خود دارد. قبل از 100 سال گذشته تمام علوم طبیعی، ریاضیات و نجوم، علوم جدید و … در مدارس دینی تدریس می شد، یعنی بزرگان علمی جهان اسلام مانند فیلسوفان، ریاضیدانان جهان اسلام. ، در این مدارس به رشد و تعالی علمی دست یافت. بنابراین حوزه به معنای علم و دانش است که اساس آن باید بر علم اندیشه و عقل و معرفت باشد و در یک کلام، حوزه پیشرو عقل و عقل و فلسفه است.

وی خاطرنشان کرد: حوزه، همه علوم انسانی را در دل خود جای داده است و امروز حامی حوزه علوم است، بنابراین اکنون فقه ما با نظام حقوقی دنیا هماهنگ است و در حوزه های فقهی و فلسفه و حوزوی غنی هستیم. دانش و مکتب فقهی که شیخ انصاری بازسازی کرد شامل پیشرفته ترین دروس حقوقی موجود در جهان است.

  این کشور قصد دارد 8 میلیارد دلار به روسیه صادر کند

عضو شورای عالی حوزه های علمیه خاطرنشان کرد: حوزه علمیه جایگاه اخلاق، معنویت و تزکیه نفس است که باید بیش از جاهای دیگر به آن توجه شود و این خودسازی با جاهای دیگر متفاوت است زیرا در حوزه علمیه افرادی ساخته می شوند که به سبک شیخ مفید، علامه خالی، امام خمینی (ره) و علامه طباطبایی هستند.

به گزارش خوجه وی با بیان اینکه لذت طلبگی و این معنویت را در جای دیگر نمی توان یافت و سعی کنید در امور معنوی سریع حرکت نکنید و با عزت و اقتدار راه را طی کنید، گفت: خوجه یعنی مردم، عشق به مردم و خدمت. به جامعه و این امور مهم در بطن حوزه است و دانشجو باید با تمام وجود خود را خادم مردم بداند. از آنجا که پیشوایان دینی و علمای اسلام خادمان مردم محسوب می شدند; خدمت به مردم و جامعه جوهره میدان است و میدان همیشه در فراز و نشیب است و برای خداوند محل سختی است و این سختی ها نیز در جای خود شیرین است زیرا همه پیشوایان خداپسند در راه سختی ها و سختی ها را تحمل کردند. خداوند بزرگان از سختی ها نمی ترسند و آماده انجام کارهای بزرگ هستند و انسانی که در کار خود است و به مشکلات جامعه اهمیت نمی دهد، انسان کوچکی است، پس آمادگی تحمل مسئولیت را ندارد.

آیت الله اعرافی تصریح کرد: میدان، محل آمادگی برای خدمت و تحمل سختی ها و سختی هاست و باید معنویت خود را در همه عرصه ها حفظ کند تا دچار انحراف نشوند.

  از آغاز اسلام به جایگاه زن توجه شده است

وی گفت: خزایان همواره در عالم سیاست نقش داشته اند، علامه خالی و خواجه نصیرالدین طوسی که بر نظام مغول غلبه کردند و آن را برای تشیع تبلیغ کردند و نقشه جهان اسلام را در تاریخ تغییر دادند و این ویژگی است. نهضت در خزا علمی است که در عصر حاضر شاهد نهضت امام خمینی هستیم.

مدیر حوزه های علمیه گفت: حوزه علمیه قم با وجود سختی ها و اختناق در زمان رضاشاه با مردمی مصمم پابرجا ماند و نهضت اسلامی را در سراسر جهان گسترش داد و منشأ نظریه انقلاب و نظام اسلامی و نظریه پرداز شد. نظم نوین فکری در جهان اسلام

آیت الله اعرافی در پایان خاطرنشان کرد: حوزه علمیه قم امروز حوزه های مختلف علوم اسلامی را گسترش داده است، در حوزه کمی بیش از 100 هزار خواهر و برادر در قم تحصیل می کنند و چندین هزار مرکز به قلب تپنده قم متصل است. تداوم آموزه های اهل قم بیت (علیه السلام) در بیش از 100 کشور جهان می درخشد و نهاد علم دین در سراسر جهان گسترش یافته است و این آغاز راهی است که 100 سال باز است

دیدگاهتان را بنویسید