آیت الله اختری اعلام کرد: برگزاری سوگواره بین المللی با حضور دو هیئت خارجی در تهران

IMG 20220720 WA0037 خبر عجیب

شفقنا- نشست رسانه ای اولین سوگواره بین المللی عزاداری با حضور آیت الله «محمدحسن اختری» مدیرعامل بنیاد بین المللی عاشورا و رئیس ستاد اولین سوگواره بین المللی پیش از ظهر امروز – چهارشنبه 29 تیر 1401 – در محل فرهنگی هنری. سازمان شهرداری تهران برگزار شد.

به گزارش شفقنا، آیت الله اختری در ابتدای این دیدار با تبریک ایام ولایت و امامت و عید بزرگ غدیر خم و روز مبخله گفت: این ایام بسیار عالی و همچنین در آستانه ماه است. ماه محرم که ماه حزن و اندوه اهل بیت (ع) است. داریم نزدیک میشیم

وی در ادامه به فعالیت های بنیاد بین المللی عاشورا از بدو تاسیس تا کنون پرداخت و گفت: این بنیاد تلاش می کند تا فعالیت های روز عاشورا را که یکی از شعائر بزرگ مکتب تشیع و برپایی عاشورای ابا است هماهنگ و توسعه دهد. عبدالله الحسین (ع) به خواست خداوند متعال برای برنامه ریزی و اجرای مراسم و شعائر حسینی در جهان.

مدیرعامل بنیاد عاشورا با اشاره به جدید بودن این بنیاد گفت: بنیاد در طول دو سال گذشته و شیوع ویروس مخوف کرونا، نتوانست برنامه ریزی و انجام فعالیت ها و ارتباط با محبین و علاقه مندان به اهل بیت(ع) را انجام دهد. بیت (ع) خوب است، اما جلسات و ایشان جلسات زیادی را در قالب وبینار برگزار کردند.

آیت الله اختری با بیان اینکه بنیاد بین المللی عاشورا یک بنیاد مردمی است و زمینه فعالیت ها و برنامه های این نهاد توجه به خارج و بین المللی است، تصریح کرد: برگزاری سوگواره بین المللی، برگزاری جشنواره انا من حسین(ع) برنامه ریزی تولید فیلم های مستند، کوتاه و بلند از برنامه های بنیاد بین المللی عاشورا است.

  بیماری پوسیدگی تهدیدی برای درختان زردآلو در شهرستان مه ولات است

رئیس ستاد برگزاری اولین سوگواره بین المللی گفت: به فرموده رهبر معظم انقلاب باید گفت وگوی مسلمانان را گسترش دهیم و با سایر مذاهب و غیر مسلمانان ملل مختلف گفتگو کنیم و آنها را به مکتب تشیع و مقاومت معرفی کنیم. .

رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) افزود: عزاداری بین المللی اولین گام و آمادگی برای مراسم عزاداری ماه محرم است. آیین عزاداری و سرود خوانی یکی از آیین های سنتی مکتب اهل بیت(ع) است که در سراسر کشور قدمتی طولانی دارد.

وی افزود: تقلید در برخی کشورها محدود است و با توجه به شرایط موجود از تعدادی از میمیک های خارجی برای شرکت در اولین سوگواره بین المللی مییک دعوت به عمل می آید.

آیت الله اختری بیان کرد: توسط بنیاد بین المللی عاشورا و با حمایت شهرداری تهران، سازمان فرهنگ و هنر، جامعه المصطفی (ص) و صدا و سیما برگزار می شود.

رئیس ستاد اولین شبیه خوانی بین المللی ادامه داد: این سوگواره در سه روز 13 یا 14 مرداد ماه در ساعت 18:30 و 21 در میدان امام حسین، تئاتر شهر و فرهنگسرای هواران اجرا می شود. 20:00 در مجموع گروه هایی از اصفهان، قم، قزوین، مرکزی، تفرش و تهران و دو گروه خارجی به اجرای برنامه می پردازند. 15 مردادماه مراسم اختتامیه در فرهنگسرای خاوران برگزار می شود.

وی ابراز امیدواری کرد: رسانه ها، صداوسیما و شبکه های اجتماعی با عشق و عشق حسینی در انعکاس اخبار عزاداری جهانی حضور فعال داشته باشند.

رئیس ستاد برگزاری اولین سوگواره بین المللی گفت: چند سالی است که گروه های مختلفی از ایران به کشورهای مختلف اروپایی اعزام شده و در آنجا کنسرت اجرا می کنند و با استقبال بسیار خوب ایرانیان، مسلمانان و حتی غیرمسلمانان مواجه شده اند. و امسال چند گروه آواز از ایران در آستانه اعزام به چهار کشور اروپایی است.

  وبلاگ نویسان الهه های فضای مجازی را سریعتر / متنوع تر در دنیای امروز / کرونا می کنند

رئیس بنیاد بین المللی عاشورا با بیان اینکه تلاوت یک نمایش و برنامه هنری است که به زبان های دیگر بهتر قابل درک است و افزود: تلاوت یک کاربرد هنر است. با توجه به سنت ها و استعدادهایی که در کشور وجود دارد، باید بتوانیم از هنر به معنای واقعی و جامع آن در ارائه مکتب اهل بیت استفاده کنیم.

وی بیان کرد: تلاش می کنیم در شبیه سازی و تعمیق این آیین تهذیب و همسویی انجام دهیم و با استفاده از تاریخ صحیح عاشورا به معرفی محتوای منطقی، عقلانی و قوی مکتب اهل بیت (علیهم السلام) بپردازیم.

آیت الله اختری با اشاره به ثبت تقلید در یونسکو افزود: باید بتوانیم محتوای یکسانی در سطح بین المللی ایجاد کنیم که در کشورهای دیگر قابل استفاده باشد و در نقل قول ها و بیان ها تفاوتی وجود نداشته باشد.

رئیس بنیاد بین المللی عاشورا با اشاره به برگزاری جشنواره انا من حسین که در ماه شعبان ویژه نویسندگان و هنرمندان اعلام شد، خاطرنشان کرد: در حوزه تولید فیلم نیز مطالعه و تحقیق می کنیم و با هنرمندان مرتبط همکاری می کنیم. با بنیاد، در حالی که خداوند عنایت دارد، بتوانیم فیلمی ارزشمند با موضوع امام حسین (علیه السلام) تولید کنیم. بنیاد بین المللی عاشورا یک بنیاد عمومی است و برنامه های خود را با حمایت مردم و خیرین اجرا می کند و از خیرین، هیئات مذهبی و نهادهای مختلف می خواهیم که ما را برای پیشبرد این برنامه ها حمایت کنند.

در پایان این دیدار آیت الله اختری، مدیرعامل بنیاد بین المللی عاشورا از پوستر و لوگوی اولین سوگواره شبیه سازی بین المللی رونمایی کرد.

  ما آماده همکاری همه جانبه در منطقه و افغانستان هستیم

IMG 20220720 WA0035 خبر عجیب

IMG 20220720 WA0036 خبر عجیب

دیدگاهتان را بنویسید