آمریکایی ها پذیرفته اند که جنگ آنها را به جایی نمی رساند

به گزارش خبرگزاری موج، «فیصل مقداد» وزیر امور خارجه سوریه پیش از ظهر امروز (چهارشنبه 8 تیرماه) در بهارستان با محمدبکر کلیباف رئیس شورای اسلامی شهر دیدار و گفتگو کرد.

قالیباف در این دیدار ضمن تشکر از مواضع طرف سوری در خصوص روابط دوجانبه، مسائل منطقه ای و جبهه مقاومت، به سفر خود به سوریه و دیدار با بشار اسد رئیس جمهور سوریه اشاره کرد و گفت: مسائل مربوط به این سفر به ویژه مسائل من به طور منظم بر اقتصاد نظارت می کنم، مانند بحث های تجاری و سرمایه گذاری.

وی با تاکید بر اینکه نباید اجازه دهیم مسائلی مانند شرق فرات، ادلب و مسائلی که ممکن است در آینده نزدیک در درعا اتفاق بیفتد به زخمی کهنه تبدیل شود، افزود: اگر زمان به همین منوال پیش برود به نفع ما نیست، باید در نظر داشته باشیم. مسائل برنامه‌ریزی ویژه از طریق گفت‌وگوها و بحث‌های سیاسی مانند نشست آستانه و بسیج در میدان.

رئیس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر زمان بگذرد و این مشکلات قدیمی شود می تواند مانند غده سرطانی باقی بماند و این موضوع شرایط را برای ما پیچیده می کند.

قالیباف با بیان اینکه گرچه موضوعات ذکر شده مهم است، اما مسائل اقتصادی مهمتر است، ادامه داد: آمریکایی ها، تروریسم و ​​مخالفان جبهه مقاومت به این باور رسیده اند که با جنگ به جایی نمی رسند، لذا اجرا را در اولویت قرار داده و تحریم های اقتصادی را اعمال کردند. بر ملت ها که فشار بر ملت ها فشار بر دولت هاست.

وی جنگ رسانه ای را یکی از ترفندهای آنها برای پیچیده کردن شرایط جبهه مقاومت می داند و می گوید: به یمن، عراق، سوریه، لبنان و ایران فشار می آورند. در 20 سال گذشته ما تحت فشارهای اقتصادی زیادی بوده ایم.

  انتقاد شدید بارزانی و اربیل از تصمیم دادگاه فدرال عراق در مورد نفت و گاز اقلیم کردستان

رئیس شورای اسلامی شهر تاکید کرد: برای مقابله با این فشار اقتصادی در کشور دو راه وجود دارد. اول تسلیم شدن در مقابل آنها و مقابله با فشارها و دوم اینکه بجنگیم و بتوانیم روی پای خود بایستیم زیرا تجربه نشان می دهد که مقاومت، اتکا به مردم و برنامه ریزی دقیق برای اجرای برنامه های اقتصادی تنها راه نجات است.

کلیباف با اشاره به اینکه آمریکایی ها مجبور شدند بپذیرند و اعلام کنند که فشار حداکثری شکست خورده است، تصریح کرد: این نکته باید برای ملت ها و دولت های اسلامی روشن شود و فکر نکنند که آمریکا سرور جهان است.

فیصل مقداد: اقدامات وحشیانه کشورهای غربی و آمریکا علیه سوریه و ایران در راستای منافع رژیم صهیونیستی است.

فیصل مقداد وزیر امور خارجه سوریه نیز در این دیدار ضمن تشکر از حمایت های رهبر معظم انقلاب اسلامی از ملت سوریه، گفت: معتقدیم اقدامات وحشیانه کشورهای غربی و آمریکا علیه سوریه و ایران در راستای تحقق این امر است. منافع رژیم صهیونیستی

وی اقدامات آمریکا و کشورهای غربی علیه ایران و سوریه را غیراخلاقی و غیرانسانی توصیف کرد و تصریح کرد: پیشرفت های زیادی از زمان سفر شما به دمشق حاصل شده است که می توان آن را به موضوعاتی مانند افزایش و تقویت روابط دوستانه ایران و سوریه نسبت داد. . وی افزایش پیروزی ها در عرصه های مختلف از طریق همکاری ها و فعالیت های دو کشور برای تقویت روابط را مورد تاکید قرار داد.

دیدگاهتان را بنویسید