پروفسور میر باقری: بدون تسلیم واقعی نمی توان به قله اصلی تقوا رسید

خبر عجیب

شفقنا- رئیس فرهنگستان علوم اسلامی قم گفت: حرکت در وادی تسلیم پس از روز غدیر خم ضروری است زیرا بدون تسلیم واقعی نمی توان به قله اصلی تقوا رسید.

به گزارش شفقنا، آیت الله سیدمهدی میرباقری در سخنانی شامگاه غدیر بایرام در حرم حضرت امام خمینی (ره) در حرم بانوی کرامت، اظهار داشت: خداوند در مورد غدیر می فرماید من آن را تمام کردم. درود بر تو و دینی که برای هدایت و حفظ تو لازم بود، آن را در کمال در اختیار تو قرار دادم و وظیفه سختی که خداوند بر دوش پیامبر گرامی اسلام نهاده بود به پایان رسید.

وی افزود: صحنه غدیر در ظاهر کاملاً موفقیت آمیز بود و همه حتی منافقانی که بعداً صف آرایی کردند، بیعت کردند و با انجام رسالت الهی از وزن رسالت کاسته شد.

استاد حوزه علمیه گفت: حقایق نزول به زمین از عالم بالاست و وقتی خداوند پیامبری را به واسطه آن پیامبر می فرستد، حقایقی از عالم بالا به زمین می آید که قبلاً وجود نداشت.

میر باقری تاکید کرد: همه اسماء الهی در وجود امام معصوم خلاصه می شود و می توان از طریق امام معصوم به سمت هدایت الهی حرکت کرد.

وی خاطرنشان کرد: زمانی که حضرت علی علیه السلام در روز غدیر خم به جانشینی منصوب می شود به این معناست که از طریق ایشان می توان به حقایق هستی رسید، زیرا زمانی که ایشان به عنوان ولی و جانشین منصوب شدند، همه درهای الهی به روی مردم باز است.

سخنران حرم بانوی کرامت یادآور شد: تمام نقشه شیطان و دشمن این بود که سعی کردند این حقیقت الهی در روز غدیر خم آشکار نشود و بعد از غدیر هم سعی کردند جلوی این سر الهی را بگیرند و جلوی ظهور را بگیرند. مردم از دسترسی به این حقیقت الهی.

  مردم آمریکا در حمایت از مسجد الاقصی تظاهرات کردند

وی افزود: بر اساس آیات سوره طهار، دشمنان از طریق ثروت و شهرت سعی در تسخیر افراد بیشتری دارند، در حالی که باطن ترین و نتیجه تولید مثل جهنم و عذاب الهی است و شیطان و دشمنان سعی می کنند مردم را از بزرگترین ها محروم کنند. نعمت خداوند که نعمت ولایت است. چشم پوشی

میر باقری همچنین گفت: در روز غدیر تمام نعمت های خداوند کامل می شود و شیطان سفره تکثیر ایجاد می کند تا مردم این نعمت واقعی روز غدیر را فراموش کنند.

وی خاطرنشان کرد: سوال اصلی در روز قیامت یک کلمه است و لذا خواهند پرسید چرا با وجود حضرت علی علیه السلام که بهشت ​​واقعی و نعمت واقعی بود به جهنم رفتید؟

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی تاکید کرد: غدیر روز گشایش باب رحمت عظیم الهی و روزی است که باب «بیت علوی» به روی مردم گشوده شد و همه شیاطین از تعرض به دین مبین اسلام دلسرد شدند.

وی یادآور شد: اگر مردم این نعمت ولایت را نادیده بگیرند خداوند نعمت این نعمت را از بین می برد و مردم در دره برهوت رها می شوند.

میر باقری بیان می کند: در روز غدیر دری برای بندگی گشوده می شود که قبل از غدیر وجود نداشته است، بنابراین باید بعد از روز غدیر به تقوای واقعی و کامل رسید و منظور از این تقوا تسلیم شدن به امام علی است. درود بر خاکش) با تمام وجود..

وی تصریح می کند: حرکت به سمت وادی طاعت بعد از روز غدیر خم ضروری است زیرا بدون اطاعت واقعی نمی توان به قله اعظم تقوا رسید.

  سانا: آمریکا 40 کامیون حامل گندم سوریه را سرقت کرده است

استاد حوزه علمیه قم گفت: محور و ریسمان الهی که می تواند دل ها را به هم پیوند دهد و همه اسماء الهی را در خود جای دهد وجود مبارک حضرت علی (علیه السلام) و ولایت آن حضرت است که خداوند می دانست که پس از رحلت پیامبر گرامی امت اسلام متفرق خواهد شد.

میر باقری تاکید کرد: وقتی اخوت و اتحاد در راه حضرت علی علیه السلام شکل گرفت اگر مردم قدر آن را ندانند فقیر می شوند و دچار نکبت می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید