پخت و پخش 98 هزار و 500 غذای ویژه عید غدیر در کاشان

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، سرهنگ کریم اکبری با بیان اینکه غذای غدیر خم یکی از سنت های حسنه ای است که در این روز خاص مورد توجه قرار می گیرد، اظهار داشت: اردوهای جهادی و خدمات اجتماعی شهرستان کاشان که در این ایام همواره در مناطق بوده است. دوره های مختلف در یک حرکت خودجوش برای پخت و توزیع غذای غدیر در شهرها و روستاهای شهرستان کاشان شرکت کردند.

وی افزود: 57 اردوی جهادی و خدمات اجتماعی شهرستان کاشان با مشارکت ادارات مختلف غذای غدیر را ایجاد کردند و با همت خیرین کاشانی در مناطق مختلف آن را طبخ و توزیع کردند و ارادت خود را به خاندان اهل بیت ابراز داشتند. بیت عصمت و تخارت (ع) را به ویژه حضرت علی (ع) نشان دادند.

در این خصوص سرهنگ کریم اکبری ضمن تبریک به مناسبت عید غدیر خم گفت: اردوهای جهادی و خدمات اجتماعی شهرستان کاشان با طبخ و توزیع غذای غدیر در این روز موافقت کردند.

وی ضمن اشاره به شعار مربوط به اطعام غدیر در سال 1401 افزود: امسال غذای غدیر توسط 57 اردوی جهادی و خدمات اجتماعی شهرستان کاشان با شعار “غدیر را اطعام کن، همسایه را اطعام کن” تهیه و توزیع شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان کاشان ضمن تاکید بر مشارکت عموم مردم کاشان به ویژه خیرین در تهیه و توزیع غذای غدیر از سوی اردوهای جهادی و خدمات اجتماعی این شهرستان بیان شد: در آن روز 98 هزار و 500 وعده غذایی ویژه عید غدیر خم تهیه و توزیع شد.

وی ضمن اشاره به مشارکت مساجد، پایگاه های بسیج، هیئات مذهبی و مراکز فرهنگی در پخت و توزیع غذای غدیر گفت: غذای غدیر به دستور ائمه اطهار(ع) است و در روایات بسیاری بر غذای غدیر تاکید شده است.

  وزیر جهاد: تا پایان دولت تمام زمین های کشاورزی باید سند داشته باشند

اکبری با بیان اینکه میانگین هزینه هر پرس غذا برای اطعام غدیر 40 هزار تومان است، تصریح کرد: در مجموع 3 میلیارد و 940 میلیون تومان برای اطعام غدیر در شهرستان کاشان از خیرین، هیئات مذهبی، نهادها، نهادهای مردمی دارالمومنین کاشان سپری شد.

دیدگاهتان را بنویسید