وندی شرمن: توافق جدیدی روی میز است و به نفع ایران است

به گزارش شفقنا به نقل از مهر، «وندی شرمن» معاون وزیر امور خارجه آمریکا و مذاکره کننده سابق این کشور در گفت وگویی در خانه بین المللی دانشجویان در واشنگتن مدعی شد که برنامه جامع اقدام مشترک موسوم به برجام، هنوز نمرده است و توافق عملی برای احیای برجام روی میز است و ایران باید آن را بپذیرد.

به گفته وب سایت واشنگتن دیپلمات، مذاکرات برای احیای برجام از فوریه ادامه دارد و نشانه های کمی از دستیابی به توافق جدید وجود دارد، اما شرمن معتقد است هنوز فرصتی برای احیای برجام وجود دارد.

علیرغم انتقادات شفاهی به خروج یکجانبه دولت سابق از توافق بین المللی برجام، مقامات کنونی آمریکا اقدامات ملموس و عملی برای احیای برجام انجام نداده و مدام در تلاش هستند توپ را به زمین ایران بیندازند و تهران را مقصر اصلی معرفی کنند. عدم رسیدن به توافق نهایی

وندی شرمن که اکنون دومین رئیس وزارت خارجه آمریکاست، در ادامه همین خط مقامات این کشور، عدم توافق را ناشی از «اختلافات سیاسی در ایران و ناتوانی در تصمیم گیری» دانست! وی در این خصوص تصریح کرد: به نظر من توافقی عملی و پایدار حاصل شده و ایران باید به آن بله بگوید. (اما) در بهترین حالت می توانم بگویم که آنها نمی توانند تصمیم بگیرند.

این مقام آمریکایی در ادامه این توافق را به نفع ایران دانست و تصریح کرد: تحریم ها را رفع می کنند، اقتصادشان بهتر می شود، دوباره نفت خود را می فروشند و دنیا به نفت آنها نیاز دارد، بنابراین می توانند آن را با قیمت مناسب بفروشند. . توافق به نفع آنهاست.

  مدیرکل بهداشت و درمان: وزارت ورزش و جوانان با راه اندازی لیگ ورزشی دانش آموزی موافقت کرد

این اظهارات این مقام آمریکایی در حالی است که یکی از موانع اصلی موفقیت مذاکرات هسته ای، خودداری واشنگتن از ارائه تضمین های کافی برای برخورداری جمهوری اسلامی از منافع اقتصادی برجام است.

مذاکرات لغو تحریم ها و بازگشت آمریکا به توافق برجام در دولت سیزدهم از ابتدای دی ماه سال گذشته در وین آغاز شد اما به دلیل جدی نبودن واشنگتن، این مذاکرات در اسفندماه پایان یافت. پس از وقفه ای چند ماهه، دور جدیدی از مذاکرات در روزهای 7 و 8 ژوئیه در دوحه قطر برگزار شد که تاکنون نتیجه مشخص و مشخصی به همراه نداشته است و سرنوشت برجام همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد. .

دیدگاهتان را بنویسید