وزیر کشور: افزایش ۶ درصدی بستری‌های کرونا

62309372 خبر عجیب

شفقنا- فرمانده ستاد عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا، عادی سازی را مهمترین عامل افزایش این بیماری دانست و گفت: نباید با روحیه جهادی اجازه تشدید بیماری کرونا در کشور را بدهیم. و رویکرد.

به گزارش شفقنا، دکتر احمد وحیدی امروز سه شنبه در چهل و پنجمین جلسه ستاد عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا که با حضور نمایندگان نهادها در وزارت کشور برگزار شد، با اشاره به روند افزایشی سویه جدید بیماری کرونا در کشور افزود: که با افزایش ابتلا به کرونا مواجه شده اند. مداخلات موثر برای کنترل هر چه سریعتر بیماری.

وی بر لزوم افزایش محدودیت ها در تجمعات و تجمعات در شهرهای سرخ رنگ کشور اشاره کرد و ادامه داد: عادی شدن بیماری کرونا مهمترین عامل افزایش این بیماری است و به همین دلیل لازم است رعایت بیشتر شود. مقررات بهداشتی مانند استفاده از ماسک و دوزهای یادآور برای ایجاد مجدد بیماری. کرونا را در کشور پخش نکنیم.

وزیر کشور پس از استماع گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر افزایش ۶ درصدی بستری‌های ناشی از کرونا در کشور، گفت: اجرای کامل طرح شهید سلیمانی همواره مورد تاکید کشور است. ستاد مدیریت بیماری کرونا و به همین دلیل باید به صورت کلی با آن برخورد کنیم. بیایید با کرونا بسیج شویم.

موضوع تعیین وضعیت شرکت های تولیدکننده واکسن داخلی از دیگر محورهای مورد اشاره فرمانده ستاد عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا بود و ادامه داد: بر اساس گزارش ارائه شده در حال حاضر هفت نوع واکسن در حال انجام است. تولید شده در کشور و در این ارتباط مسئولان وزارت بهداشت باید با توجه به تجربه و توان علمی و نیاز کشور در خصوص ادامه فعالیت شرکت های تولید واکسن تصمیمات لازم را اتخاذ کنند.

  عبدالمجید تابون گزارش می دهد؛ کمک 100 میلیون دلاری الجزایر به فلسطین

وحیدی افزود: برخی از شرکت های داخلی تولید واکسن مجوز اورژانس دریافت کرده اند و این مجوزها باید مرحله ای، دائمی و سپس به تایید سازمان بین المللی و جهانی بهداشت برسد.

وی با قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته برای مدیریت و مقابله با کرونا، یادآور شد: امروز جریان رسانه‌ای دشمن تلاش می‌کند تلاش طاقت‌فرسا و شبانه‌روزی فعالان برای مقابله با کرونا را به حاشیه براند، دشمن خبیثی وجود دارد.

فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا با اشاره به اینکه امروز بر اساس وضعیت جدید بیماری و روند رو به افزایش آن باید مراقبت جدی تری داشته باشیم، گفت: خدمات سامانه ایران من بر این اساس خواهد بود. تزریق دوزهای یادآوری و شهروندان عزیز کشور باید به این امر توجه لازم را داشته باشند.» وجود دارد.

دکتر وحیدی افزود: محدودیت ها و محدودیت ها با هدف کنترل سویه های جدید این بیماری است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، وی در پایان با اشاره به نزدیک شدن ماه محرم و ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) گفت: در این راستا اطلاع رسانی موثر رسانه ها یک نیاز جدی است. برای رعایت حداکثری دستورالعمل های بهداشتی به ویژه در مراسم بزرگ اربعین و اقدامات لازم توسط رسانه های رسمی کشور مانند صدا و سیما انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید