همسر زلنسکی با وزیر امور خارجه آمریکا دیدار کرد

به گزارش خبرگزاری موج، «اولنا زلنسکا» همسر رئیس جمهور اوکراین در سفری به آمریکا رفت که مورد توجه رسانه ها قرار گرفت و در اولین برنامه این دیدار روز دوشنبه با آنتونی به گفت و گو پرداخت. بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا

ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه گفت که وزیر امور خارجه به زلنسکا از تعهد ایالات متحده به اوکراین اطمینان داده است. بلینکن همچنین از همسر زلنسکی به دلیل همکاری با غیرنظامیان آسیب دیده از جراحات و سایر مسائل مربوط به جنگ تمجید کرد.

بانوی اول اوکراین همچنین روز دوشنبه با سامانتا پاور، رئیس آژانس توسعه بین المللی آمریکا دیدار کرد. این کشور میلیاردها دلار برای حمایت از دولت اوکراین و نیازهای بشردوستانه فراهم کرده است و در تلاش است تا کمبود جهانی غذا را که به دلیل جنگ با روسیه تشدید شده است، کاهش دهد.

وزارت امور خارجه یک کنفرانس مطبوعاتی برای بلینکن و زلنسکا با حضور عکاسان برنامه ریزی کرده بود، اما آن را لغو کرد. این ورود آرام به این معنی است که ایالات متحده به زلنسکا به عنوان نماینده رسمی دولت در کیف و همسرش، رئیس جمهور اوکراین، ولودیمیر زلنسکی نگاه نکرده است.

پس از شروع جنگ، زلنسکی با اقامت در کیف توجه اوکراینی ها و حامیان اوکراین در خارج از کشور را به خود جلب کرد.

زلنسکا که هنگام شروع جنگ از همسر و دو فرزندش دور بود، در 8 مه پناهگاه خود را ترک کرد و با جیل بایدن، بانوی اول ایالات متحده، که به طور غیرمنتظره از اوکراین بازدید کرد، ملاقات کرد. این دو بانو در یک مدرسه با هم آشنا شدند و از آن زمان زلنسکا به چهره مشهورتری تبدیل شده است.

  جنگ در اوکراین؛ مذاکرات شکست خورد / اخراج 12 نماینده روسیه در سازمان ملل / آزادی اسرای اوکراینی برای مبارزه با روسیه

همسر رئیس جمهور اوکراین روز سه شنبه در کاخ سفید با جیل بایدن دیدار و روز چهارشنبه در صحن کنگره در برابر قانونگذاران آمریکایی سخنرانی خواهد کرد. در آغاز جنگ، زلنسکی شخصاً همان قانونگذاران را مورد خطاب قرار داد و مورد تشویق ایستاده آنها قرار گرفت.

مقامات اوکراینی هنوز به سوالات مربوط به برنامه دقیق سفر اولنا زلنسکا پاسخ نداده اند.

دیدگاهتان را بنویسید