هشدار طالبان به دانشجویان دختر دانشگاه کابل: صورت خود را کامل نپوشانید، احضار خواهید شد

275436431 4521998201239700 2098645208077909588 n 1 خبر عجیب

شفنا افغانستان- مدتی است که طالبان دانشجویان دختر دانشگاه پلی تکنیک کابل را مجبور می کنند تا تمام صورت خود را با چادر بپوشانند.

به گزارش خبرگزاری شفقنا افغانستان به نقل از راه ابریشم؛ منابعی از دانشگاه پلی تکنیک گزارش دادند که از دو روز به این سو، ورود دختران بدون پوشش به این دانشگاه ممنوع است.

یکی از دانشجویان این دانشگاه می گوید که پس از قربان بایرام، طالبان به آنها گفته اند که باید تمام صورت خود را با چادر بپوشانند.

او می‌گوید که قبلاً می‌توانستند با ماسک وارد دانشگاه شوند، اما طالبان محافظ دروازه پوهنتون پولتکنیک، دختران را دو روز بدون پوشش پشت دروازه نگه داشتند و گفتند که اگر بعد از آن پوشش نپوشند، مسئولان موضوع را جویا می‌شوند. شناخته شدن

به گفته این دانش آموز، طالبان گفته اند که اگر دانش آموزان دختر از این دستور سرپیچی کنند، خانواده های آنها را پیدا کرده و دستگیر می کنند.

یکی دیگر از دانشجویان این دانشگاه می گوید که به دلیل محدودیت های شدید می خواهد مرخصی تحصیلی بگیرد، اما طالبان به او مرخصی نمی دهند.

این دانشجو می گوید چند نفر از همکلاسی هایش به همین دلیل دانشگاه را ترک کرده اند و عده ای هم که می خواهند مرخصی تحصیلی بگیرند هنوز نتوانسته اند.

طالبان هر روز محدودیت ها را برای زنان افزایش می دهند و با گذشت چهار ماه از سال تحصیلی جدید و با نزدیک شدن به امتحانات میان ترم، درهای مکاتب همچنان به روی دانش آموزان دختر بسته است.

  خدای ناکرده مقاومت پیروز خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید