منزوی کردن روسیه از بقیه جهان غیرممکن است

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از آر تی، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه که از طریق لینک ویدئویی ریاست نشست شورای توسعه استراتژیک و پروژه های ملی را بر عهده داشت، تاکید کرد که جدا کردن روسیه از سایر نقاط جهان غیرممکن است. : تحریم های اعمال شده توسط کشورهای غربی منجر به کاهش رشد و شکوفایی روسیه نخواهد شد.

از زمان آغاز حمله روسیه به اوکراین در 24 فوریه، کشورهای غربی مجموعه‌ای از تحریم‌ها را با هدف منزوی کردن این کشور از اقتصاد جهانی اعمال کرده‌اند.

پوتین گفت: نه تنها محدودیت ها، بلکه حتی ممنوعیت تقریباً کامل دسترسی به محصولات خارجی با فناوری پیشرفته که غرب به عمد علیه کشور ما اعمال می کند، باعث سردرگمی و تسلیم در برابر روسیه نخواهد شد. برعکس، وقتی متوجه شویم که مشکلات زیادی در پیش است، کار سختی است و برای دستیابی به راه حل جدید به طور موثر تلاش خواهیم کرد. واضح است که این یک چالش بزرگ برای کشور ما است، اما ما تسلیم نخواهیم شد و متوقف نمی‌شویم و به گذشته باز نمی‌گردیم.»

پوتین همچنین گفت: روسیه باید فناوری و همچنین شرکت های متخصص در زمینه فناوری را توسعه دهد. در بحبوحه تحریم ها، روسیه توسعه خود را رها نمی کند و به دهه های گذشته باز نخواهد گشت، همانطور که “بدخواهان” پیش بینی می کنند. این فناوری ها اساس توسعه پیشرو هر کشور در دنیای مدرن هستند. اینجاست که آنها سعی می کنند موانعی را برای ما ایجاد کنند تا جلوی توسعه روسیه را بگیریم.

وی در نهایت از دولت روسیه خواست تا اقداماتی را برای حمایت از نهادهای آسیب دیده از تحریم ها اتخاذ کند.

  رفع تصرف بیش از 60 هزار متر مربع از رودخانه های مشهد

دیدگاهتان را بنویسید