مرز فرن یک مسیر ترانزیتی برای محصولات انرژی روسیه است

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، حسن نوری زاده سرپرست فرمانداری سرخس در خبری اعلام کرد: نمایندگان یک کنسرسیوم فعال در منطقه. انرژی روسیه اخیراً با سفر به شهر مرزی سرحس امکان ترانزیت محصولات شما از طریق آن فراهم شده است مرز سرخس و خاک ایران را بررسی و ارزیابی کرد.

نوری زاده همچنین در ادامه این خبر افزود: نمایندگان این کنسرسیوم انرژی روسیه هفته گذشته با یک پرواز ویژه از طریق فرودگاه سرحس وارد منطقه شدند و با مقامات محلی و بخش خصوصی سرحس دیدار کردند.

سرپرست فرمانداری سارگس تصریح کرد: این مجموعه در مذاکرات خود در حوزه نفت، انرژی و پتروشیمی فعال است. مسیر راه آهن سرحس – بندرعباس برای ترانزیت سالانه سه میلیون تن محصولات پتروشیمی بررسی و برآورد شده است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: هفته گذشته یک قطار کالای ترانزیتی روسیه به مقصد هند وارد این شهر شد که بسیار حائز اهمیت بود و ممکن است منشأ رونق بیشتری برای ترانزیت و تجارت از این مرز ریلی باشد.

نوری زاده در پایان خاطرنشان کرد: پایانه مرزی سرخوس با قدمتی ۲۸ ساله در شمال شرق خراسان رضوی در نقطه صفر مرزی ایران و ترکمنستان و در ۱۸۵ کیلومتری شمال شرق مشهد واقع شده است.

  حمایت قاطع واشنگتن از رژیم صهیونیستی

دیدگاهتان را بنویسید