مردم در موج هفتم کرونا به بیمارستان ها مراجعه نکنند

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، شاپور بدیعی فرمانده ستاد عملیات مدیریت ویروس کرونا دانشگاه علوم پزشکی مشهد در سخنانی اعلام کرد: عموم مردم در ایام مورد نیاز هستند. موج هفتم کرونا در صورت ابتلا به کرونا تحت هیچ شرایطی مستقیماً به بیمارستان ها مراجعه نکرده و در مراکز سطح 1 و 2 خدمات دریافت کنند.

بدیعی این سخنان را در جلسه مرکز عملیات مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد و ادامه داد: مسئولان بیمارستان های مشهد و سایر شهرها آخرین وضعیت تجهیزات مراکز درمانی خود را بررسی کنند تا مشکل و کمبودی در این زمینه وجود نداشته باشد. .

فرمانده ستاد عملیات مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: از کلیه پرسنل بیمارستان درخواست می شود تا حداکثر تا 3 هفته آینده نسبت به دریافت دوز اقدام کنند. واکسن کرونا اقدام کردن

وی ادامه داد: در صورتی که پس از این مدت پرسنل بیمارستان به بیماری کرونا مبتلا شوند شامل مرخصی استعلاجی نمی شود، در حالی که افراد واکسینه نشده باید هر دو هفته یک بار با هزینه شخصی پاسخ آزمایش PCR منفی را ارائه دهند.

بدیعی تصریح کرد: بر اساس بخشنامه اخیر وزارت بهداشت، اگر مدافعان سلامت در حین انجام وظیفه بر اثر ابتلا به کرونا فوت کنند و دوز تذکری دریافت نکرده باشند، پرونده آنها از فهرست شهدای مدافع سلامت خارج می شود.

فرمانده مرکز عملیات مدیریت عروق کرونر دانشگاه علوم پزشکی مشهد وی گفت: در بازدید میدانی از درمانگاه ها افزایش چشمگیری در مراجعات سرپایی داشتیم و نگران افزایش بستری ها در فاز بعدی هستیم و از مردم می خواهیم که در طول موج هفتم بحران کرونا تحت هیچ شرایطی نباید مستقیماً به بیمارستان ها مراجعه کنند و وضعیت درمان طبق سیستم ارجاع پیگیری شود.

  «برنامه هسته ای ایران» محور نشست و گفتگوی بورل و بلینکن است

وی تاکید کرد: برنامه نوبت دهی بخش‌های کووید باید به موقع تنظیم شود، در کنار آن بر بهبود فرآیندهای 9 گانه در بیمارستان‌ها تاکید شد و مدیریت تخت‌های انتخابی به بیمارستان‌ها واگذار شد تا در آنجا انجام شود. در درمان بیماران غیرکرونا اختلالی ایجاد نشود.

بدیعی بیان کرد: در موج هفتم بحران کرونا، از سامانه تله مدیسین به صورت مستمر استفاده می شود تا حتی الامکان از میزان تردد از شهرستان ها به مشهد کاسته شود و بیشتر خدمات درمانی لازم در همان شهری که بیمار بستری است ارائه شود. .

فرمانده ستاد عملیات مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی مشهد یادآور شد: در حوزه تجهیزات پزشکی به مواردی مانند تامین، نگهداری، نظارت مستمر و رفع کمبود توجه شده است و برای سی تی در یک وضعیت در موج هفتم بحران کرونا نسبت به شش موج قبلی بهتر است.

وی با پایش روزانه خود در بیمارستان ها خاطرنشان کرد: با توجه به ورود به موج هفتم بحران کرونا، نظارت روزانه بر تعداد ونتیلاتورها و کارکنان مورد تاکید است. بیمارستان ها از آنها خواسته شده است که گزارش روزانه خود را در این زمینه ارسال کنند.

بدیعی خاطرنشان کرد: با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی از روز شنبه اول مرداد ماه سال جاری، بیمارستان 22 بهمن مشهد پذیرای بیماران سرپایی و بستری با تعرفه دولتی و بر اساس برنامه ریزی از هفته آینده در این بیمارستان خواهد بود. کلیه خدمات پزشکی بخش‌های مختلف از جمله ICU، بخش مراقبت‌های ویژه، بخش اورژانس، بخش داخلی و عفونی با نرخ دولتی ارائه می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید