مداحی: محاکمه مجدد سیف و عراقچی پذیرفته شد/تایزاده در اوین بازداشت شد/باید بدون عجله حجاب عمل کنیم

4161273 1 خبر عجیب

شفقنا- سخنگوی قوه قضائیه در خصوص آخرین وضعیت پرونده «کینگ پول» و برخی شخصیت های سیاسی توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش شفقنا از میزان، ستایشی در نشست خبری خود با خبرنگاران در خصوص صدور حکم «حمید نوری» تبعه ایرانی زندانی در سوئد گفت: قوه قضاییه اعلام می کند از اقدامات قاطع دولت در قبال سلب تابعیت آقای نوری حمایت می کند. حقوق . حمید نوری از حق انتخاب وکیل محروم بود و به وکیل مورد نظر خود دسترسی نداشت.

وی همچنین بررسی کیفرخواست را از حقوق اساسی آقای نوری دانست که در دادگاه سوئد به وی اعطا نشد و گفت: بررسی پرونده آقای نوری در دادگاه سوئد کاملا غیرقانونی بوده است. او تحت فشار روحی، روانی و جسمی قرار گرفته و این فشار همچنان ادامه دارد. تصور کنید فردی 1000 روز در سلول انفرادی بوده و آن فرد هنوز در مظان اتهام است و محکوم نشده است. محدودیت های قبلی آقای نوری همچنان پابرجاست. صلاحیت دادگاه سوئد برای رسیدگی به این پرونده نقض شده است.

سخنگوی رئیس قوه قضاییه در پاسخ به این سوال که آخرین وضعیت پرونده جعفر پناهی و اتهام وی چیست؟ وی گفت: این مرد در سال 1388 به 6 سال حبس تعزیری محکوم شد که این رای قطعی و لازم الاجرا است. این فرد در تاریخ ۲۹ تیرماه برای اجرای حکم زندان به بازداشتگاه اوین آورده شد.

وی درباره همکاری با افراد باحجاب نیز گفت: سمت های کلی در قوه قضاییه توسط رئیس قوه قضاییه بیان می شود. سخنگوی این نهاد نیز بر اساس مجوز رئیس قوه قضائیه می تواند در بیان مواضع عمومی شرکت کند. ما معتقدیم اگر نقصی در حجاب وجود دارد باید با فرهنگ سازی و آموزش رفع شود. در مورد حجاب باید با دقت و بدون عجله عمل کرد.

  روزنامه روسی نوایا گازتا تا پایان جنگ در اوکراین فعالیت خود را متوقف کرد

ستایشی در تشریح اعلامیه دولت مبنی بر عدم کشف تخلف در وزارت جهاد کشاورزی، گفت: دولت مسئولیتی در قبال کشف جرائم ندارد و در تاریخ 5 تیرماه، پرونده از سوی سازمان بازرسی کل کشور به مراجع قضایی ارسال شد.

تاج زاده هم اکنون در زندان اوین به سر می برد

وی گفت: رسیدگی به پرونده آقای تاج زاده توسط دستگاه قضایی و واحد قضایی ذیربط طبق موازین قانونی بوده است. وی به تجمع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور و تبلیغ علیه نظام متهم شده است. برای وی قرار بازداشت صادر شده است. آقای تاج زاده هم اکنون در زندان اوین به سر می برد.

سخنگوی قوه قضائیه درباره آخرین وضعیت پرونده جمعیت امام علی (ع) گفت: پرونده کیفری منحله جمعیت امام علی (ع) در تاریخ 26 خرداد 1401 با صدور کیفرخواست به دادگاه انقلاب اسلامی ارسال شد. در خصوص سؤالات حقوقی مطرح شده در رابطه با این جامعه، حکم انحلال آن در دادگاه اول صادر و این رأی مورد تجدیدنظرخواهی قرار گرفت و پس از ارسال به دادگاه تجدیدنظر، رأی مورد تأیید قرار گرفت. وضعیت به وزارت امور داخله و اداره ثبت احوال گزارش شده است. اگر این جمعیت فعالیتی انجام دهد غیرقانونی است.

آخرین، وضعیت پرونده سیف و عراقچی

سخنگوی قوه قضاییه درباره آخرین وضعیت پرونده سیف و عراقچی گفت: این افراد محکومیت هایی داشتند و خواستار رسیدگی شدند. شعبه اول دیوان عالی کشور اجازه دادرسی مجدد را صادر کرد و پرونده به شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی ارجاع شد. تاکنون جلسات متعددی برگزار شده و به محض اتخاذ تصمیم، اطلاع رسانی خواهد شد.

  نیکا شاکرمی مواد مخدر مصرف نکرد/ فیلم منتشر شده در CNN مربوط به نیکا نیست

کیفرخواست در پرونده «کینگ مانی» تنظیم شده است.

ستایشی گفت: در مورد کینگ مانی 4 هزار میلیارد تومان در پرونده مطالبه می شود. کیفرخواست در این پرونده تنظیم شد. مقصر دانستن مردم برای اخلال در نظام اقتصادی با ارائه ارز جعلی منجر به کلاهبرداری شبکه می شود. این پرونده 8 متهم دارد. قرار وثیقه 1700 میلیاردی و مابقی 700 میلیارد برای دو متهم اصلی پرونده که به دلیل عدم تودیع وثیقه در بازداشت به سر می برند صادر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید