لغو تصرف فوری بیش از 53 هکتار از اراضی ملی استان اصفهان

سرهنگ امیر سعید باقری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان در خصوص وضعیت تجاوزات به اراضی ملی و اقدامات انجام شده سلب مالکیت فوری بیان کرد: با تلاش و تلاش عوامل یگان حفاظت از اراضی راه و شهرسازی استان اصفهان در سه ماهه نخست سال جاری 33 مورد متجاوز به اراضی ملی شناسایی و بلافاصله مرتفع شدند.

وی وسعت این اراضی مصادره شده در استان را بیش از 53 هکتار عنوان کرد و گفت: این میزان نسبت به مدت مشابه سال های گذشته افزایش یافته است.

فرمانده یگان حفاظت از اراضی استان اصفهان اذعان داشت: بر اساس برآوردهای انجام شده ارزش زمین های بازپس گیری شده بیش از شش هزار میلیارد ریال است که به خزانه بازگردانده شده است.

وی افزود: در این مدت و با توجه به اجرای 7 رکن رأی قطعی دادگاه مبنی بر رفع مصادره اراضی ملی، بیش از 13 هزار متر مربع در سطح استان اصفهان به ارزش تقریبی 619 میلیارد ریال حذف شد. ، تخریب و ویران شد

سرهنگ باقری خاطرنشان کرد: اکیپ های گشت و نظارت یگان حفاظت اراضی هم در سطح ادارات شهرستان و هم در ستاد این اداره کل به صورت شبانه روزی گشت زنی می کنند تا اراضی ملی و دولتی تحت پوشش این اداره کل را رصد کنند و در صورت لزوم آنها با مشاهده موارد مرتبط، اقدامات قانونی لازم را برای تصرف این اراضی انجام می دهند.

وی تصریح کرد: اداره حفاظت از اراضی اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان با قاطعیت در مقابل سودجویان و فرصت طلبان ایستاده و دست مهاجمان به اموال عمومی و بیت المال را کوتاه می کند.

  هشدار هواشناسی در چهار استان

فرمانده یگان حفاظت از اراضی استان اصفهان از مردم خواست از خرید زمین های مشکوک و بدون سند خودداری کنند و در معاملات خود احتیاط را رعایت کنند و همچنین پس از اطمینان و استعلام از محل این اراضی از مراجع ذی صلاح، اقدام کنند. باید نسبت به خرید ملک اقدام و در صورت زمین خواری موارد را به صورت شبانه روزی با شماره تلفن 1656 گزارش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید