سخنگوی وزارت امور خارجه: تمدید زمان مذاکره به نفع هیچ طرفی نیست

165702604697200700 1 خبر عجیب

شفقنا- سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در گفت‌وگویی با تاکید بر اینکه واشنگتن تمام محتوای ایران در متن توافقنامه ۲۰۱۵ را نمی‌پذیرد، خاطرنشان کرد: تمدید مذاکرات به نفع ایران نیست. هر کشوری به خصوص ایالات متحده

به گزارش شفقنا، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه در گفت و گوی تفصیلی با شبکه العالم به پرسش هایی درباره «سیاست های همکاری دولت سیزدهم با کشورهای منطقه»، «آخرین وضعیت» پاسخ داد. تماس های دیپلماتیک ایران و عربستان سعودی، «واکنش ها به سفر بایدن به منطقه» و «واکنش وی به عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی».

کنعانی در این گفتگو تاکید کرد: رژیم صهیونیستی جرات مقابله نظامی با ایران را ندارد و آخرین تهدیدات رژیم صهیونیستی فقط جنگ روانی است.

وی گفت: این رژیم شجاعت و قدرت مقابله نظامی با ایران را ندارد و پاسخ ایران به هرگونه حماقت رژیم صهیونیستی ویرانگر خواهد بود.

سخنگوی وزارت امور خارجه در بخشی از مصاحبه خود خاطرنشان کرد: جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در تشکیل ائتلاف نظامی علیه ایران شکست خورده است و کشورهای منطقه به آمریکا اعتماد ندارند.

وی گفت: تهران نگرانی های امنیتی ترکیه در مرزهای جنوبی این کشور را درک می کند اما با ایده ایجاد منطقه حائل در سوریه مخالف است.

کنعانی همچنین تاکید کرد: واشنگتن تمام محتوای ایران در متن توافقنامه 2015 را نپذیرفته است، واشنگتن باید تضمین واقعی به ایران بدهد. طولانی شدن مذاکرات به نفع هیچ کشوری به خصوص آمریکا نیست.

بر اساس این گزارش مشروح آن گفتگو ساعت 21 امشب منتشر می شود.

  پاکستان: همه کشورهای جهان از بی ثباتی در افغانستان رنج خواهند برد

دیدگاهتان را بنویسید