روند رسیدگی به پرونده حمید نوری کاملا غیرقانونی بود

به گزارش خبرگزاری موج، مسعود ستایشی در نشست خبری با خبرنگاران ضمن تبریک سالگرد تاسیس شورای نگهبان، اظهار داشت: پاسداری از احکام اسلامی و شریعت انوار و پاسداری از قانون اساسی به عنوان قانون اصیل و اساسی جمهوری اسلامی یکی از قوانین اساسی جمهوری اسلامی ایران است. مهمترین وظایف این نهاد است.»

وی همچنین با تبریک عید غدیر گفت: عید غدیر خم یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین ادوار اسلام است و این عید را با حضور ولیعصر و مقام معظم رهبری تبریک می گوییم.

سخنگوی قوه قضائیه با اشاره به حکم صادره در پرونده حمید نوری گفت: با توجه به اینکه این حکم بر اساس موازین قانونی و رسیدگی عادلانه صادر نشده است، به نظر ما جای تاسف و سوال است. متهم از حقوق اولیه محاکمه و شهروندی محروم است و این با هیچ یک از مقررات داخلی و بین المللی مطابقت ندارد.

وی با بیان اینکه وجدان جامعه جهانی این حکم را نخواهد پذیرفت، گفت: دستگاه قضایی اعلام می کند که از اقدامات قاطع دولت جمهوری اسلامی ایران در قبال سلب حقوق شهروندان ما در سوئد حمایت می کند.

وی افزود: نوری از داشتن وکیل محروم بود و حتی نتوانست کیفرخواست صادر شده را بخواند و روند رسیدگی به پرونده کاملا غیرقانونی بود. همزمان با رسیدگی به پرونده، تبلیغات شدید رسانه ای علیه حمید نوری انجام شد و این بسیار جای تاسف دارد. فشارهای جسمی و روحی زیادی علیه او وجود داشت و هنوز هم وجود دارد و جامعه جهانی باید فکری کند.

ستایشی به ضرب و شتم نوری اشاره کرد و گفت: هزار روز انفرادی برای کسی که شک دارد خوب است.

  اجرای یک برنامه استراتژیک برای بهبود کیفیت محله های کوم

وی خطاب به دادگاه سوئد گفت: شما که او را محکوم کردید چرا به خانواده اش اجازه ملاقات با او را نمی دهید؟ محدودیت های قبلی علیه آنها همچنان ادامه دارد، اما تقویت شده است.

سخنگوی قوه قضاییه درباره آخرین وضعیت پرونده جعفر پناهی و اتهام وی چیست؟ وی گفت: در سال 1388 برای این فرد از سوی اداره بیست و ششم دادگاه انقلاب احضاریه صادر شد که این فرد در پرونده تبانی و تبانی متهم و به 5 سال حبس تعزیری محکوم شد. در مجموع 6 سال این حکم قطعی و لازم‌الاجرا است و به همین دلیل اوین در تاریخ ۲۹ تیرماه برای اجرای حکم زندان آورده شد.

پایان یافتن…

دیدگاهتان را بنویسید