در اراده دولت ایران برای دستیابی به یک توافق خوب و باثبات تردیدی وجود ندارد

به گزارش خبرگزاری موج، حسین امیرعبدلاخیان وزیر امور خارجه کشورمان عصر دوشنبه در گفت و گوی تلفنی با جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در خصوص آخرین وضعیت مذاکرات لغو تحریم ها همچنین برخی از موضوعات مهم منطقه ای و بین المللی مورد علاقه دوجانبه برای گفتگو و تبادل

وزیر امور خارجه کشورمان در این گفتگوی تلفنی اظهار داشت: در اراده دولت جمهوری اسلامی ایران برای دستیابی به یک توافق خوب، قوی و با ثبات تردیدی وجود ندارد.

رئیس دیپلماسی کشورمان با قدردانی از تلاش‌های مستمر جوزف بورل و انریکه مورا و با اشاره به مذاکرات اخیر خود با وزرای خارجه ایتالیا و فرانسه، تاکید کرد: کاخ سفید باید اغراق‌ها و شبهات را کنار بگذارد و در این زمینه واقع بین باشد. راه رسیدن به موفقیت، برای یافتن راه حل و دستیابی به توافق گام بردارید و از تکرار رویکرد ناکارآمد گذشته و رفتارهای غیرمولد و توسل به فشار و تحریم ها خودداری کنید.

امیر عبداللهیان در بخشی دیگر از این گفتگو با اشاره به دیدار سه جانبه روسای جمهور ایران، روسیه و ترکیه در تهران به تشریح رویکرد ایران در زمینه امنیت غذایی و انرژی پرداخت.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به گفتگوی اخیر خود با وزیر امور خارجه اوکراین، افزود: تسهیل صادرات غلات اوکراینی از اهمیت بالایی برخوردار است.

جوزف بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در این گفتگو با قدردانی از اراده مثبت و جدی طرف ایرانی در روند مذاکرات، بر لزوم ارائه و جمع بندی نظرات طرفین در شرایط کنونی تاکید کرد. دور

  طرح انتصاب معلمان راهنمایی و رانندگی در مجلس در حال بررسی است

بورل ضمن قدردانی از ابتکارات جمهوری اسلامی برای غلبه بر موانع و حل برخی اختلافات باقیمانده برای دستیابی به توافق نهایی، بر تمایل خود و معاونش برای تسهیل و تسریع این روند از طریق ارتباط و مشورت با همه طرف‌ها تاکید کرد.

جوزف بورل افزود: معتقدم ماه‌ها تلاش باید به ثمر بنشیند و به تلاشم برای نزدیک‌تر کردن ایران و آمریکا و رسیدن به نقطه توافق ادامه خواهم داد.

دیدگاهتان را بنویسید