خدمات درمانی برای 10 هزار گردشگر سلامت در مشهد مقدس

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، داود خوشکن، مدیر گردشگری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: حدود 10 هزار گردشگر سلامت در بهار امسال از 60 درصد آنها مرد و 40 درصد زن هستند.

هوشک ادامه داد: بیشترین گردشگران سلامت کشورهای عراق و افغانستان و پس از آن کشورهای عمان، پاکستان و ترکیه کمتر هستند و بیشترین خدمات پزشکی ارائه شده به گردشگران سلامت در این مدت شامل اعمال زیبایی، درمان بیماری های قلبی عروقی، بیماری های چشم، بیماری های زنان، ناباروری و ارتوپدی است. .

وی همچنین بیان کرد: به منظور پیشگیری از شیوع بیماری ها در ایران، غربالگری سلامت بر اساس پروتکل های وزارت بهداشت و همچنین دستورالعمل ستاد مقابله با کرونا برای تمامی مسافران خارجی و گردشگران سلامت انجام شده است. و این روند همچنان ادامه دارد.

مدیر گردشگری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: در حال حاضر 35 شرکت گردشگری سلامت در مشهد فعال هستند که 21 شرکت از وزارت بهداشت و سایر شرکت ها از اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مجوز دارند.

خوشکن گفت: در سال 1400 با توجه به وجود موج پنجم و ششم کرونا با اعمال محدودیت سفر و بستن مرزها و پذیرش گردشگر با شرایط خاص، 32 میلیون و 935 هزار گردشگر سلامت در مشهد از خدمات درمانی بهره مند شدند.

وی تاکید کرد: مشهد در حوزه درمان بیماران خارجی دارای 36 مرکز درمانی دارای مجوز پذیرش بیماران خارجی (IPD) شامل چهار بیمارستان دولتی امام رضا(ع)، بیمارستان قائم، اکبر و کودکان طالقانی، 12 بیمارستان خصوصی و 20 کلینیک و کلینیک تخصصی است.

  امتیاز ویژه قانون جمعیت جوانان چیست؟ / حدود 30 هزار نفر در این طرح ثبت نام کرده اند

مدیر گردشگری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ادامه این سخنان یادآور شد: سه بیمارستان دولتی، سه بیمارستان خصوصی و هشت کلینیک تخصصی دیگر نیز در حال اخذ مجوز در این حوزه هستند.

خوشکن خاطرنشان کرد: بیمارستان های دکتر شیخ برای درمان سرطان های دوران کودکی، ولایت سوانح و بیماری های عروقی به عنوان تنها بیمارستانی که تمامی مراحل آن به صورت کاملا الکترونیکی و اتوماتیک انجام می شود و در نوع خود افتخاری برای مشهد به عنوان یک بیمارستان است. دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد مجوز پذیرش گردشگران سلامت را دریافت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید