تهران و مسکو مواضع مشترکی علیه آمریکا دارند/ روسیه شریک استراتژیک ایران است

به گزارش شفقنا، شهریار حیدری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا درباره سفر رئیس جمهور روسیه به تهران اظهار داشت: این سفر در شرایط کنونی از نظر بین المللی بسیار حائز اهمیت است، مسکو در عرصه بین المللی دیدگاه مشترکی با تهران دارد. عرصه مقابله با زیاده خواهی های آمریکا.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، استفاده از ظرفیت کشورهای منطقه را در مقابله با تهدیدات آمریکا موثر دانست و گفت: ایران و روسیه دو کشور مهم همسایه و تاثیرگذار در منطقه هستند. تحولات و می تواند نقش مهمی در توسعه صلح و ثبات داشته باشد

حیدری با اشاره به نقش روسیه در موضوع برجام خاطرنشان کرد: این کشور همواره در مذاکرات برجام نسبت به برخی اعضا نقش متوازن داشته است و در مقاطعی که آمریکا و لابی صهیونیستی به دنبال استفاده از ظرفیت بین المللی شورای امنیت علیه ایران بودند. روسیه مخالف و حمایت از مواضع ایران بود.

وی با مثبت ارزیابی کردن سفر پوتین به ایران گفت: این سفرها قطعا نقطه نظرات مشترک دو کشور را تقویت کرده و ضعف های احتمالی در روابط را برطرف می کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به نقاط مشترک ایران و روسیه گفت: روسیه شریک استراتژیک ایران است، تقویت تعاملات به نفع دو کشور است و روابط اقتصادی و سیاسی دو کشور باید تقویت شود. گسترش یافت . در شرایط کنونی، توسعه خط قطار روسیه از طریق ایران در دستور کار دو کشور قرار دارد و این موضوع نقطه عطفی برای توسعه مبادلات ریلی، هوایی و زمینی ایران و روسیه است.

  موزه بزرگ کشتی در جویبار ایجاد می شود/ با کمک مردم مازندران را می سازیم

نماینده مردم قصرشیرین گفت: با توجه به اهمیتی که روسیه برای جمهوری اسلامی در منطقه قائل است و نقش تعیین کننده ایران در مقابله با تهدیدات دشمنان دو کشور به ویژه آمریکا، تهران و مسکو به دنبال تقویت و بهبود روابط هستند.

حیدری با اشاره به سفر قبلی آیت الله رئیسی به مسکو گفت: راهبرد جمهوری اسلامی توسعه روابط با کشورهای همسایه است و روسیه کشور همسایه محسوب می شود و تفاوت آن با سایر همسایگان این است که نقش روسیه در رویدادهای بین المللی پر رنگ است. . و این می تواند اثرات امنیتی گسترده ای داشته باشد.

وی افزود: سفر رئیس جمهور به روسیه در احیای و تحکیم روابط موثر بوده و برای جمهوری اسلامی در شرایط تحریم و برجام یک ضرورت است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت رئیس جمهور در حوزه دیپلماسی در ارتباطات به موفقیت هایی دست یافته است، گفت: تقویت تعاملات با همه کشورهای همسایه برای اینکه منافع ایران با جدیت دنبال شود و نظام دیپلماسی کشور نیز برای رسیدن به این اولویت ها تلاش می کند که قطعا توسعه تعاملات می تواند دستاوردهای مثبتی برای کشور داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید