ترانزیت بیش از 30 هزار خودرو در بندرلنگ

ترانزیت بیش از 30 هزار خودرو در بندرلنگ

مدیر بنادر و کشتیرانی غرب هرمزگان از رشد 15 درصدی ترانزیت نفت و غیرنفتی در بنادر غرب هرمزگان و ترانزیت بیش از 30 هزار دستگاه خودرو در بندرلنگ به عنوان قلب تپنده ترانزیت خودرو در تیرماه امسال خبر داد. سال

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، قاسم عسکری نسب مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان گفت: در بازه زمانی مشخص شده حجم ترانزیت کالاهای نفتی و غیرنفتی (که بیشتر آن خودرو بوده است) به 66 هزار و 840 تن رسید. که رشد 15 درصدی را نشان می دهد.در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، بنادر غرب هرمزگان توانسته مقام سوم این بخش از عملیات حمل و نقل را در سطح بنادر ایران به خود اختصاص دهد.
عسگری نسب با اشاره به جابجایی 30 هزار و 502 دستگاه خودرو ترانزیتی در تیرماه امسال، گفت: تخلیه این تعداد خودروی ترانزیتی توسط 516 شناور فلزی انجام شد که پس از تخلیه و تشریفات گمرکی توسط 5 هزار و 84 مسافر انجام شد. و کامیون با ماشین بارگیری شده به سمت درب خروجی حرکت می کند.

بیشتر بخوانید:

ترانزیت بیش از 49 هزار دستگاه خودرو از بندرلنگ به آسیای میانه
لازم به ذکر است رونق فعالیت های ترانزیتی در این بندر و استفاده از موقعیت جغرافیایی و استراتژیک و ایجاد زیرساخت ها و روبناهای لازم با ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم بستر مناسبی را برای هرگونه سرمایه گذاری در این حوزه فراهم کرده است. به طور مستقیم، معیشت قابل توجهی از خانوارها تامین می شود.

  دیپلمات روسی: مذاکرات روسیه و اوکراین لغو نشده است

دیدگاهتان را بنویسید