احیای برجام؛ پاسخ آمریکا به کمال هرازی/ایران: کاخ سفید باید افراط و تفریط را کنار بگذارد/وندی شرمن: توافق جدید روی میز است و به نفع ایران است/روحانی: ای کاش گرفتار تصویب برجام در مجلس نمی شدیم

480656952 خبر عجیب

شفقنا- اظهارات اخیر سیدکمال خرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی مبنی بر اینکه ایران با کسی در خصوص برنامه موشکی مذاکره نخواهد کرد و ایران توانایی فنی ساخت بمب هسته ای را دارد، اما تصمیمی در این زمینه نگرفته است. سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا با تاکید بر اینکه “افزایش مواد شکافت پذیر ایران بر کسی پوشیده نیست. برنامه هسته ای ایران باید مجدداً مشمول سخت ترین قوانین راستی آزمایی و نظارت باشد و مجدداً تحت نظارت قرار گیرد.” آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای اینکه ایران به سلاح هسته‌ای دست پیدا نکند. این کشور به تلاش های خود برای نزدیک کردن دیدگاه های ایران و ایالات متحده به یکدیگر ادامه خواهد داد. امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه ایران نیز تاکید کرد که در اراده ایران برای دستیابی به یک توافق خوب تردیدی وجود ندارد.

امیرعبداللهیان: در اراده ایران برای دستیابی به یک توافق خوب شکی نیست

1296188 766 خبر عجیب

امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان شامگاه دوشنبه در گفت وگوی تلفنی با جوزف بورل، وزیر امور خارجه اتحادیه اروپا، آخرین وضعیت مذاکرات احیای برجام و برخی موضوعات مهم منطقه ای و بین المللی مورد علاقه مشترک را مورد بحث و تبادل نظر قرار داد. افسر .

وزیر امور خارجه ایران در این گفتگوی تلفنی اظهار داشت: در اراده دولت جمهوری اسلامی ایران برای دستیابی به یک توافق خوب، قوی و با ثبات تردیدی وجود ندارد.

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران با قدردانی از تلاش‌های مستمر جوزف بورل و انریکه مورا و با اشاره به مذاکرات اخیر خود با وزرای خارجه ایتالیا و فرانسه، تاکید کرد: کاخ سفید باید اغراق‌ها و شبهات را کنار بگذارد و در این زمینه واقع‌بین باشد. راه دستاورد برای یافتن راه حل و توافق گام بردارد و از تکرار رویکرد ناکارآمد گذشته و رفتارهای غیرمولد و توسل به فشار و تحریم جلوگیری کند.

بورل: من به تلاش خود ادامه خواهم داد تا دیدگاه های ایران و آمریکا را در کنار هم قرار دهم. ماه ها تلاش باید نتیجه دهد

جوزف بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در این گفتگو با قدردانی از اراده مثبت و جدی طرف ایرانی در روند مذاکرات، بر لزوم ارائه و جمع بندی نظرات طرفین در شرایط کنونی تاکید کرد. دور

بورل ضمن قدردانی از ابتکارات جمهوری اسلامی برای غلبه بر موانع و حل برخی اختلافات باقیمانده برای دستیابی به توافق نهایی، بر تمایل خود و معاونش برای تسهیل و تسریع این روند از طریق ارتباط و مشورت با همه طرف‌ها تاکید کرد.

جوزف بورل افزود: معتقدم ماه‌ها تلاش باید به ثمر بنشیند و به تلاشم برای نزدیک‌تر کردن ایران و آمریکا و رسیدن به نقطه توافق ادامه خواهم داد.

وندی شرمن: توافق جدیدی روی میز است و به نفع ایران است

4217380 خبر عجیب

دومین نفر در وزارت خارجه آمریکا گفت توافق جدیدی روی میز است و ایران باید آن را بپذیرد زیرا به نفعش است و می تواند نفت را با قیمت مناسب بفروشد.

  نهضت ملی مسکن جوابگوی کل تقاضای مسکن نیست / بروکراسی اداری مجوز ساختمان، شتاب دهنده ساخت و ساز!

وندی شرمن، معاون وزیر امور خارجه آمریکا و مذاکره کننده سابق این کشور، در سخنانی در خانه دانشجویان بین المللی در واشنگتن، گفت که برنامه اقدام مشترک جامع موسوم به برجام هنوز نمرده است و توافق عملی در مورد احیای برجام روی میز است و ایران باید آن را بپذیرد.

به گفته وب سایت واشنگتن دیپلمات، مذاکرات برای احیای برجام از فوریه ادامه دارد و نشانه های کمی از دستیابی به توافق جدید وجود دارد، اما شرمن معتقد است هنوز فرصتی برای احیای برجام وجود دارد.

علیرغم انتقادات شفاهی به خروج یکجانبه دولت سابق از توافق بین المللی برجام، مقامات کنونی آمریکا اقدامات ملموس و عملی برای احیای برجام انجام نداده و مدام در تلاش هستند توپ را به زمین ایران بیندازند و تهران را مقصر اصلی معرفی کنند. عدم رسیدن به توافق نهایی

وندی شرمن که اکنون دومین رئیس وزارت خارجه آمریکاست، در ادامه همین خط مقامات این کشور، عدم توافق را ناشی از «اختلافات سیاسی در ایران و ناتوانی در تصمیم گیری» دانست! وی در این خصوص تصریح کرد: به نظر من توافقی عملی و پایدار حاصل شده و ایران باید به آن بله بگوید. (اما) در بهترین حالت می توانم بگویم که آنها نمی توانند تصمیم بگیرند.

این مقام آمریکایی در ادامه این توافق را به نفع ایران دانست و تصریح کرد: تحریم ها را رفع می کنند، اقتصادشان بهتر می شود، دوباره نفت خود را می فروشند و دنیا به نفت آنها نیاز دارد، بنابراین می توانند آن را با قیمت مناسب بفروشند. . توافق به نفع آنهاست.

واشنگتن: توافقی روی میز وجود دارد که تهران باید با آن موافقت کند

rt6 خبر عجیب

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از شبکه خبری قطری الجزیره، جان کربی، هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی آمریکا عصر امروز (دوشنبه) خاطرنشان کرد: مذاکرات مربوط به توافق هسته ای ایران و قدرت های جهانی است. تمام شده اند و توافق روی میز وجود دارد.

در گفت و گو با ام اس ان بی سی، اگرچه تاکید کرد که ایران باید با توافق پیشنهادی موافقت کند، اما تمایلی به این توافق نشان نداد و اظهار داشت: اگر ایران مجددا با توافق هسته ای موافقت کند، اگر پایبند نباشد، به فشار شما ادامه خواهیم داد.

هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی آمریکا در بخشی دیگر از بیانیه خود همچنین گزارش داد که جو بایدن رئیس جمهور این کشور در دیدارهای خود در سفر اخیر خود به سرزمین های اشغالی، موضوع کشته شدن شیرین ابو را مورد بررسی قرار داد. اکلا، خبرنگار فلسطینی شبکه الجزیره

کربی همچنین تاکید کرد که بایدن به همکاری با مقامات صهیونیستی و فلسطینی برای پاسخگویی به قاتلان ابواکلا و دریافت پاسخ کامل در رابطه با این حادثه ادامه خواهد داد.

  کاهش 43 درصدی قربانیان قاچاق در کوم

کمال حرازی: ما توانایی های فنی ساخت بمب هسته ای را داریم اما راه حلی در این زمینه نداریم

کمال حرازی: ایجاد یک تحول بزرگ اقتصادی با امضای برجام کافی نیست/ این ایده مطرح می شود که هر چه بود در این مرحله باقی می ماند/ وضعیت آقای بایدن در آمریکا خوب نیست و احتمالا جمهوری خواهان به قدرت می رسند.  با حضور آنها فرصتی برای خروج مجدد آمریکا از برجام وجود داردسید کمال حرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی در گفت و گو با الجزیره گفت: آمریکا تضمینی در خصوص حفظ توافق هسته ای نداده است و این هر توافقی را از بین می برد.

وی خاطرنشان کرد: اگر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی عادلانه و مستقل بود، حل و فصل اختلافات آسان‌تر بود.

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی تاکید کرد: تنها راه حل بحران های منطقه ای ایجاد یک تریبون منطقه ای گفت و گو برای حل و فصل اختلافات سیاسی و امنیتی است. قطر پیشنهادات مهمی در خصوص گفتگوهای منطقه ای ارائه کرده و ما آمادگی کامل خود را در این زمینه اعلام کرده ایم. ما دعوت می کنیم با حضور کشورهای مهمی مانند عربستان سعودی، ترکیه، مصر، قطر و غیره گفتگوی منطقه ای انجام دهیم.

وی تاکید کرد: ایران در مورد برنامه موشکی و سیاست های منطقه ای با کسی مذاکره نخواهد کرد زیرا این به معنای تسلیم شدن است.

حرازی گفت: مذاکره مستقیم با آمریکا در سایه دیوار قطور بی اعتمادی و همچنین سیاست های این کشور دشوار است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بر کسی پوشیده نیست که ما امکان فنی ساخت بمب هسته ای را داریم اما تصمیمی در این زمینه نگرفته ایم. تنها در چند روز ما غنی‌سازی اورانیوم را از 20 درصد به 60 درصد افزایش داده‌ایم و به راحتی می‌توانیم به 90 درصد برسیم.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: برنامه هسته‌ای ایران مشمول سخت‌ترین قوانین راستی‌آزمایی و نظارت خواهد بود.

62039849 خبر عجیب

ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در پاسخ به سوالی درباره اظهارات اخیر سید کمال هرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی، گفت: بر هیچکس پوشیده نیست که ما توانایی فنی ساخت و ساز را داریم. بمب اتمی است، اما راه حلی در این زمینه نداریم.» «ارزیابی او از چنین اظهاراتی به ویژه پس از سفر جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به منطقه چیست: فکر می کنم ما به صراحت اعلام کردیم که پس از خروج دولت قبلی از برجام[توافق هسته‌ای]بر کسی پوشیده نیست که مواد شکافت پذیر ایران افزایش یافته و زمان فرار آن یعنی. زمان مورد نیاز برای به دست آوردن مواد شکافت پذیر کافی برای تولید یک سلاح هسته ای، اگر بخواهد سلاح تولید کند، به شدت کاهش یافته است. از حدود یک سال به چند هفته یا کمتر رسید.

وی ادامه داد: دلیل اینکه ما همچنان در حال تصمیم گیری هستیم که آیا می توانیم به بازگشت دوجانبه به پایبندی به برجام برگردیم یا نه، دقیقاً به این دلیل است که بازگشت دوجانبه به پایبندی به اعمال مجدد محدودیت ها بر برنامه هسته ای ایران منجر می شود. مدت زمانی را که در حال حاضر خیلی کوتاه است افزایش می دهد و فراتر از آن چیزی است که دیگران می خواهند ببینند. همچنین تضمین می‌کند که برنامه هسته‌ای ایران بار دیگر مشمول سخت‌ترین مفاد راستی‌آزمایی و نظارتی می‌شود که مورد توافق قرار گرفته و تحت نظارت آژانس قرار می‌گیرد.

  آرمان ملی نوشت: منتظر نویدهای آبادانی!

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین گفت: رئیس جمهور قول داده است که ایران هرگز به سلاح هسته ای دست پیدا نخواهد کرد. ما همچنان معتقدیم که دیپلماسی موثرترین وسیله برای تحقق این وعده است. ما همچنان بر این باوریم که بازگشت متقابل به پایبندی به برجام سودمندترین مسیر ممکن است و تا زمانی که منافع ما ایجاب کند، آن را دنبال خواهیم کرد.

روحانی: ای کاش گرفتار تصویب برجام در مجلس نشویم تا بتوانیم برجام را در مارس 2019 احیا کنیم.

36dGj3z6mcnG خبر عجیب

روحانی رئیس جمهور سابق ایران در جمع وزرا، نمایندگان مجلس، مسئولان، استانداران دولت یازدهم و دوازدهم گفت: بعد از انقلاب کشور با مشکلات زیادی مواجه شد و به نوعی توانست بر همه این مشکلات فائق آید. پس از جنگ تحمیلی و تروریسم، مشکل بزرگی به نام تحریم برای مردم ایجاد شده و تاکنون توانسته ایم با تمام آسیب ها و مشکلات از این مراحل عبور کنیم. خروج ترامپ از برجام و بازگشت تحریم ها نیز از این دست موضوعاتی است که قطعاً قابل حل و رفع مجدد تحریم ها است و ای کاش 11 سپتامبر (11 دسامبر 2019) و تصویب هسته ای در مجلس را نداشتیم. تا بتوانیم تحریم ها را در مارس 2019 پایان دهیم.

رئیس جمهور سابق ایران تاکید کرد: باید همه واقعیت ها را به مردم بگوییم زیرا در غیر این صورت تاریخ تحریف می شود. حقایق باید برای کسانی که غایب بودند و حقایق از آنها پنهان مانده بود، معلوم شود.

روحانی در بخشی از سخنان خود ابراز امیدواری کرد که مذاکرات برای احیای برجام در این دولت تکمیل شود و تاکید کرد: ما در دنیا و منطقه دشمنان زیادی داریم، اختلاف و دودستگی داخلی به نفع همه نیست. همه ما باید به دولت کمک کنیم که قبلاً آمادگی خود را برای همکاری با دولت برای حل مشکلات مردم اعلام کرده ایم.

رئیس جمهور عراق: برجام باید احیا شود

1295728 728 خبر عجیب
رئیس‌جمهور عراق در سخنانی با تاکید بر توافق هسته‌ای با ایران (برجام)، وجود نوعی سازش بین ایران و کشورهای عربی را ضروری دانست.

برهم صالح، رئیس جمهوری عراق در گفتگو با سی ان ان درباره مذاکرات هسته ای ایران گفت که باید توافق هسته ای با ایران و همچنین نوعی آشتی بین ایران و کشورهای عربی وجود داشته باشد.

به گزارش میدل ایست نیوز، صالح خاطرنشان کرد که ما باید این موضوع را از طریق دیپلماتیک حل کنیم و راه حل نظامی وجود ندارد.

وی افزود: ایران کشوری بزرگ و تاثیرگذار است و ما با آن کشور مرز طولانی و انواع تعاملات اعم از فرهنگی و اجتماعی داریم و منافع امنیتی مشترکی داریم.

دیدگاهتان را بنویسید