آیت الله کریمی جهرمی خطاب به طلاب گفت: از اینکه خود را خادم امام زمان (عج) می دانیم باید بسیار بترسیم/ از تهمت، دروغ و افشای اسرار دیگران بپرهیزید.

WhatsApp Image 2022 07 19 at 9.41.38 AM خبر عجیب

شفقنا- مدرس درس خارج حوزه علمیه گفت: باید با انگیزه کسب اخلاق و خداشناسی حرکت کنیم نه اینکه انگیزه های مادی، ماشین، خانه و مردم دنبال ما بیایند. مخالف مقصد هستند و راه را گم می کنند.

به گزارش شفقنا، آیت الله علی کریمی جهرمی در دیدار با طلاب حوزه های علمیه النبی(ص) و مالک اشتر به تشریح مهمترین وظایف طلاب علوم دینی پرداخت و گفت: خداوند متعال در آیه «الانسان» می فرماید. کسری از آنها فرقه است، باید در دین خود متحد شوند و اگر به سوی آنها بازگشتند، قوم خود را هشدار دهند که مبادا آنها را بیم دهند». از این آیه کریمه استفاده می کنیم که طلبه، روحانی و معلم در ابتدای کار دو مرحله را در نظر داشته باشند. قدم اول شخص است.

وی افزود: مردم برای رسیدن به رشد و کمال از هر شهری به شهرهای مختلف که مراکز رشد و پیشرفت معنوی هستند مهاجرت کنند. حوزه علمیه یکی از مراکز اصلی است; ما به عناصر معنوی تحصیل کرده و پاک نیاز داریم.

استاد حوزه علمیه به مرحله دوم مورد تاکید خداوند در آیه شریفه «انسان» پس از قرار گرفتن در کانون رشد نگاه کرد و اظهار داشت: در این مرحله باید به سه فرآیند توجه کرد که یکی از آنها غلبه بر وابستگی به خانواده و ارضای نیازهای او هستند

وی تصریح کرد: فرآیند دوم هدفمند بودن در تحصیل علم و معنویت است. هدف ما از تحصیل و کسب معنویت باید هدفی والا و عالی باشد. شما نباید برای اهداف مادی وارد رشته علوم دینی شوید.

  روند کاهشی تورم در نیمه دوم سال تشدید شد

آیت الله کریمی جهرمی با اشاره به اینکه قرآن کریم بر تمامی گرایش های مادی در تحصیل علوم دینی خط کشی کرده است افزود: در آیه کریمه نفر هدف از ورود به عرصه تحصیل علوم دینی معرفی شده است. لذا طلبه باید حداقل سه حوزه کلام را در عقاید، فقه و اخلاق امتحان کند.

وی گفت: فرآیند سوم، کسب دانش جامع در مسائل شرعی است. چهل جلد کتاب جواهر نمونه ای از فقه اسلامی است.

مدرس درس خارج حوزه بیان کرد: روحانی باید احکام را به خوبی بیاموزد و اخلاق نیکو را کسب کند; دانش آموز باید جامعه شناس باشد و بداند که هر جامعه ای مقتضیات خود را دارد و رفتارش باید با یکدیگر متفاوت باشد.

وی با تاکید بر لزوم تحصیل دین و کسب اخلاق نیکو به عنوان انگیزه اصلی طلاب برای ورود به حوزه، تصریح کرد: باید با این انگیزه ها حرکت کنیم نه اینکه ماشین و خانه و مردم به ما اقتدا کنند. ; مخالف مقصد هستند و راه را گم می کنند.

آیت الله کریمی جهرمی گفت: در آیه مبارکه نفر پس از خروج از دین به بازگشت برای گسترش و نشر علم به دست آمده سفارش شده است. دانش آموزان پس از کسب علم و معنویت به شهر خود بازگردند و به خانواده و دوستان و آشنایان و مردم تذکر دهند. قبل از اینکه هشدار دهیم باید بسیار مراقب باشیم. این فرمان خداست.

وی حواریون را سرباز امام زمان (عج) دانست و خاطرنشان کرد: از اینکه خادم امام زمان (عج) بشویم خیلی باید ترسید، در حالی که اگر پرده ها برداشته شوند از ما روی برگردانند و منزجر شوند. .

  اوقات شرعی در افق تهران در 20 آبان 1401 / زمان طلوع و غروب خورشید تنظیم شده است.

استاد حوزه علمیه گفت: پس در مجموع باید همیشه حواسمان به حرکت از جای خود و کنار گذاشتن آن برای رسیدن به اهداف علمی و معنوی باشد.

آیت الله کریمی جهرمی گفت: برای جوانی که گوهر بسیار گرانبهایی است ارزش قائل شوید. جریان زمان طوری است که ما به سرعت از جوانی به پیری می گذریم.

وی با بیان اهمیت استفاده از ظرفیت جوانان افزود: در این عصر باید از توانمندی های اساتید بزرگ اخلاق و علم استفاده کرد.

استاد خارج شناسی حوزه علمیه قم تصریح کرد: تا زمانی که به سلامتی شما آسیبی نرساند باید شبانه روز درس بخوانید و از نشستن و ایستادن با افراد بیکار و فرصت طلب خودداری کنید.

وی خطاب به دانش آموزان گفت: روی اخلاق خود کار کنید و از هدر دادن فرصت ها بپرهیزید. باید از غیبت دیگران، دروغ گفتن و افشای اسرار دیگران بپرهیزید تا بار جنجال و تهمت و تباهی دیگران را بر دوش نگیرید.

آیت الله کریمی جهرمی با تاکید بر اینکه اصلاح مشکلات اخلاقی در دوران پیری بسیار دشوارتر از دوران جوانی است، گفت: با گذراندن مراحل کسب علم، فقاهت و اخلاق الهی باید خود را رشد دهیم و سپس به وطن و اطرافیانمان برگردیم. برای هشدار دادن

وی ادامه داد: نباید خود را معلمی ببینیم که به دیگران هشدار می دهد که این حرف خطرناک است، بلکه باید با این احتمال هشدار داد که دیگران بهتر از ما هستند.

مدرس درس خارج حوزه در پایان خاطرنشان کرد: ما باید اخلاق را نه تنها در وجود خود، بلکه در محیط زندگی خود گسترش دهیم و روح را از شرّ نجات دهیم، همین ما را بس است.

  پوتین: دنیای مدرن به خود اجازه نمی دهد برای مدت طولانی در انحصار فناوری باقی بماند

دیدگاهتان را بنویسید