آمریکا به دنبال بازگرداندن اعتبار از دست رفته خود در منطقه است

به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان شرقی، سید محمدرضا میرتاج الدینی وی با اشاره به همزمانی سفر پوتین به تهران و سفر بایدن به خاورمیانه و برگزاری اجلاس سران ضامنان روند آستانه، گفت: آمریکا در سفر خود به عربستان اعلام کرد که آمریکا منطقه را ترک نخواهد کرد زیرا روسیه چین و ایران جای آن را خواهند گرفت و این نشانه ترس آمریکا از آینده رو به زوال خود در منطقه است. آمریکا موقعیت خود را در منطقه خطرناک می بیند و می داند که دیگر جایی ندارد، بنابراین سعی می کند با این نوع سفر، اعتبار از دست رفته خود را بازگرداند.

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی شورای اسلامی شهر افزود: کشورها برای حفظ استقلال ملت ها و حمایت از نهضت های آزادی خواه متحد و در یک جهت هستند که ایران مرکز آنهاست تا بتوانند در سایه سیاست های منطقه ای را دنبال کنند. استقلال و موضع منطقه در برابر استکبار تقویتی

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس وی یادآور شد: دیدار سران ترکیه، روسیه و ایران با هدف تقویت این تفکر است که استکبار آمریکا باید از منطقه حذف شود. البته این نشست از نظر اقتصادی و برای توسعه روابط تجاری بسیار مهم است.

میرتاج الدینی تصریح کرد: روابط تجاری و اقتصادی برای ایران، روسیه و همچنین ایران و ترکیه در کنار مسائل مربوط به روابط حسنه سیاسی و موضوع سوریه بسیار مهم است و جمهوری اسلامی ایران به ارتقای این روابط ادامه خواهد داد. . البته به خوبی می دانیم که ارتقای روابط اقتصادی و تجاری نیازمند زیرساخت های لازم است که در مذاکرات به آن خواهیم پرداخت.

  کدام هنرمندان کاندیدای جشنواره موسیقی فجر شدند؟

نایب رئیس فراکسیون مستقلین یازدهم مجلس یازدهم با اشاره به سفر پوتین به تهران گفت: قطعاً منافع مشترک دو کشور ایران و روسیه در شرایط کنونی برای دو ملت ایران و روسیه مهم است. گسترش روابط اقتصادی به موازات حوزه سیاسی و تضمین خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید