گاردین: انگلیس باید خود را با افزایش گرما در سال های آینده وفق دهد

به گزارش شفقنا از ایرنا از روزنامه گاردین، کارشناسان هشدار می دهند که در صورت عدم اتخاذ تدابیر لازم، هزاران نفر از شهروندان این کشور با خطر جانی مواجه خواهند شد و خسارات زیادی به زیرساخت های این کشور وارد خواهد شد.

باب وارد، مدیر سیاست و ارتباطات در موسسه گرانتام در دانشکده اقتصاد لندن، گفت که دولت “توافقات مکرر برای توسعه استراتژی ملی خطر گرما را نادیده گرفته است”. وی افزود: وقت آن است که انگلستان، جایی که هر خورشید تابستانی را به عنوان فرصتی برای رفتن به ساحل و خوردن بستنی جشن می گرفتند، دیگر خود را کشوری سرد نمی دانست. برای 30 سال آینده ما باید خود را وفق دهیم و برای محافظت از خود بهتر عمل کنیم. »

جان هیز، یکی از اعضای ارشد حزب محافظه کار حاکم، هشدار داد که گرمای شدید نشان دهنده طلوع “دنیای جدید” است.

دانشمندان از دولت می خواهند تا برای جلوگیری از مرگبارتر شدن وضعیت، اقدام سریعی برای حذف تدریجی سوخت های فسیلی انجام دهد. دکتر فردریک اتو، مدرس ارشد علوم آب و هوا در مؤسسه گرانتام، گفت: «تغییرات آب و هوا باعث ایجاد این موج گرما شده است. انتشار گازهای گلخانه‌ای ناشی از سوخت‌های فسیلی موج گرما را داغ‌تر، طولانی‌تر و مکررتر کرده است. گرمازدگی که قبلا نادر و غیرممکن بود، امروزه رایج شده و باعث مرگ انسان می شود.

وی افزود: تا زمانی که انتشار گازهای گلخانه ای متوقف نشود، موج گرما تشدید خواهد شد. هر چه زمان بیشتری طول بکشد تا انتشار این گازها متوقف شود، امواج گرما داغ تر، خطرناک تر، مکررتر و طولانی تر می شوند.» این محقق انگلیسی خاطرنشان کرد که تنها راه برای جلوگیری از شکستن رکورد گرمای هوا، فاز کردن است. سوخت های فسیلی را در اسرع وقت حذف کنید.

  تبریک لیگ ملت های والیبال به رئیس فدراسیون بابت پیروزی ایران مقابل آمریکا

یونیس لو، محقق علوم آب و هوا در دانشگاه بریستول، می گوید: «دمای هوا از سال 1976 به طور قابل توجهی افزایش یافته است. دمایی که زمانی غیرقابل تصور بود، اکنون در حال وقوع است و احتمال شکسته شدن رکورد دما در چند روز آینده وجود دارد.

اداره هواشناسی بالاترین سطح هشدار هواشناسی را برای اکثر نقاط کشور صادر کرده و پیش بینی کرده است که دمای هوا امروز (دوشنبه) و فردا (سه شنبه) برای اولین بار در تاریخ انگلیس به 40 درجه سانتیگراد برسد.

بر اساس اعلام این سازمان، هوای بد از مناطق جنوب شرقی انگلیس آغاز شده و تا فردا به مناطق مرکزی این کشور یعنی منچستر و یورک می رسد. اداره هواشناسی احتمال 50 درصد رسیدن دما به 40 درجه سانتیگراد را اعلام کرد که یک رکورد جدید در انگلیس خواهد بود.

وضعیت اضطراری به این معنی است که وضعیت آنقدر حاد است که “افراد سالم و آسیب پذیر ممکن است بیمار شوند یا بمیرند.” هشدار قرمز همچنین به معنای اختلال گسترده در خدمات بهداشتی، مدارس و حتی نیروگاه های هسته ای است.

در همین حال، اداره هواشناسی هشداری نارنجی برای سایر مناطق انگلستان، ولز و جنوب اسکاتلند صادر کرده است که به معنای افزایش خطر مرگ برای عموم مردم است.

دولت بریتانیا تا کنون سه جلسه اضطراری برای برنامه ریزی نحوه واکنش به حوادث احتمالی و افزایش فشار بر بخش های عمومی کشور برگزار کرده است.

دکتر نیکوس کریستیدیس از اداره هواشناسی گفت: دمای 40 درجه سانتیگراد پیش بینی شده نتیجه تغییرات آب و هوایی است. امیدوار بودیم به این وضعیت نرسیم، اما برای اولین بار است که دمای بیش از 40 درجه سانتیگراد را در انگلیس پیش بینی می کنیم. وی افزود: در تحقیقات اخیر متوجه شدیم که احتمال روزهای بسیار گرم در انگلیس در حال افزایش است. و این وضعیت در طول قرن ادامه خواهد داشت. او پیش بینی کرد که شدیدترین دما در جنوب شرقی انگلستان مشاهده خواهد شد.

  حمایت از ورزش زنان با حفظ ارزشهای دینی

دیدگاهتان را بنویسید