همراهی افراد حوزوی در حل مشکلات جامعه

اعرافی ادامه داد: دانش آموزان باید با جان و دل برای تحقق معارف اهل بیت در خصوص طهارت و پاکیزگی تلاش کنند و در انجام رسالت های خود نسبت به جامعه و مردم کوتاهی نکنند.

وی تصریح کرد: این لباس و عمامه نماد فقه، تفسیر و نشان از تاریخ درخشان علم در تمدن های بشری و جهان اسلام و همچنین نماد عهد و پیمان با شهدای رسول خدا و رسول الله است. امت اسلامی و این یعنی دعوت به میدان، که مفاهیم دینی و دشمنان همواره بدانند که قلب میدان وفادار به ملت و ملت ایران است و ما قدردان ایران اسلامی هستیم که به مبانی اسلامی و اینها پایبند است. تحرکات و ریاکاری که در جریان انقلاب وجود دارد چیزی بیش نیست و می دانند که کاری از دستشان بر نمی آید.

مدیر حوزه های علمیه کشور در پیام خود به مناسبت عید غدیر خم بیان کرد: طول عمر و درخشش چراغ های این عید یک داستان عادی در تاریخ اسلام نیست، زیرا در طول تاریخ اسلام، داستان هایی از موانع و عوامل مزاحم مانع تحقق غدیر و پیام های بزرگ آن شد، به یاد داشته باشیم که این داستان بزرگ در طول تاریخ با موانع و موانع بزرگی مواجه شد و نگذاشت غدیر و داستان های امامت برای نسل ها و قرن ها باقی بماند و منتقل شود. آمدن.

عضو شورای فقهی ولایت ارشاد افزود: غدیر در طول زمان با موانع بزرگی مواجه شد که مهم ترین آن این بود که حدود 100 سال نقل حدیث پیامبر حرام بود و جریانات در جوامع اسلامی از آن زمان تاکنون. گذشت زمان مانع از نقل وقایع و سخنان پیامبر شد و در تاریخ به قدری در این مورد گزارش شده که قابل انکار نیست و همچنین گروهی از خلفا همراه با انحرافات سیاسی و فرهنگی به نام اهل بیت علیهم السلام ) مقاصد نامشروع و جلوگیری از ثبت و ضبط وقایع و نقل حدیث پیامبر.

  هنوز وعده ها بعد از 6 ماه تحقق نیافته است / تولید واکسن اسپوتنیک در ایران به چه میزان رسیده است؟

مدیر حوزه های علمیه کشور تصریح کرد: در خصوص خاندان پیامبر و کسانی که با این خط نوری مرتبط بودند، نارضایتی و دشمنی وجود داشت و برنامه ریزی ویژه ای برای محو آنها از تاریخ جوامع اسلامی مانند وجود عاشورا بود. که سعی در از بین بردن جریان فیزیکی امامت داشتند و این حرکتی بود که بنی امیه برای دفن این راه طولانی و نورانی و آداب و معارف اسلام در تاریخ داشتند و همواره سعی داشتند با عاشورا به عنوان چهره ای خشن برخورد کنند.

یکی از اعضای فقهی شورای نگهبان خاطرنشان کرد: خطرناکتر از تماس فیزیکی با مکتب اهل بیت علیهم السلام، اقدامات پیچیده حدیثی و روایی در قالب جنگ نرم افزاری بود که احادیث را جعل کرد و فضای مسموم تبلیغاتی را علیه مردم ایجاد کرد. مکتب اهل بیت و در جامعه آن زمان نقل حرام بود، احادیث و روایات به صورت سخت و بدنی و با برخورد نرم به اهل بیت علیهم السلام مربوط می شد و از سوی دیگر جریان‌های اموی در بیان خواسته‌های اهل بیت علیهم السلام مانند موانع بزرگی در برابر احادیث و داستان‌هایی هستند که برای تثبیت امر مؤمنان و اهل بیت، پیامبر اکرم (ص) را طراحی کرده است.

اعرافی گفت: تاریخ غدیر با درخشش پس از چهارده قرن و ماندگاری آن عادی نیست، چرا که در طول تاریخ سعی شده موانع بزرگی از بیرون و درون فرهنگ جامعه ایجاد شود تا نام علی و فرهنگ غدیر. باقی نمی ماند و با ایجاد موانع و در تاریخ سعی در نابودی میراث و ارزش های عظیم این خاندان و عدم انتقال آن به نسل های آینده داشتند، اما امروز جشن این بایرام بزرگ در ایران و جهان اسلام است. نشانی از عظمت مکتب اهل بیت علیهم السلام و این میراثی که ما جان خود را از دست داده ایم و ملت بزرگ ایران پرچمدار آن است به راحتی به دست ما نرسید، اما در تحقق این مهم زندان ها، بی شمارند. شکنجه ها و جنایات رخ داده و همواره روندهای انحرافی در مقابله با غدیر وجود داشته و دارد.

  پیام محوری حادثه عاشورا عدالت خواهی و مبارزه با استبداد است/ حکمرانی خردمندانه و مسئولانه در گرو شجاعت حکومت در تصمیم گیری است.

وی طراحی پیامبر و معماری ایشان برای مقابله با انحرافات این ماده نورانی در ایجاد واقعه غدیر را قابل توجه دانست و گفت: برای اینکه یک حادثه در مقابل حوادث تاریخی و هجوم انحرافات منحرف بماند. جریانات، معماری و طراحی حادثه مهم است، مهندسی و معماری این واقعه بزرگ در طراحی عید غدیر نه تنها می خواست راه را در آن زمان نشان دهد، بلکه می خواست پرچم استان را حفظ کند تا پیام استان در گذر زمان باقی خواهد ماند و دچار انحراف تاریخی نخواهد شد، لذا تداوم این مهم نیازمند مهندسی دقیق و حساس است.

مدیر حوزه های علمیه کشور با بیان کار و طراحی خوب پیامبر اسلام در حفظ عید غدیر، خاطرنشان کرد: پیامبر اسلام با خلق کارهای فراوان سعی در حفظ غدیر در تاریخ اسلام داشت، این مهم را انجام داد. چیزی در سال آخر عمرش و در حجه الودر. و از قبل در جامعه اسلامی حالت توقع مهیا کرده بودند و در مراسم حج این اتفاق نمی افتد و همه اینها جزئیات روانی است و بعد از پایان حج با حضور همه مردم و فراخوان اجتماع. این آنها یک رویداد تاریخی را رقم می زنند.

اعرافی تصریح کرد: خطبه رسول خدا در روزه عید غدیر یک طرفه نبود، بلکه ارتباط مستمری بین گوینده و شنونده برقرار بود و چندین بار از حضار تقدیر و تشکر دریافت کردند، زیرا اقرار این جماعت کثیر و متنوع و منصوب حضرت علی درود بر شما و آری. نه اینکه دهها نکته مهم در غدیر خم گنجانده شود با توجه به اینکه دشمنان اسلام صدها شبهه را در اطراف غدیر پراکنده کردند معماری پیامبر بزرگ اسلام حفظ شد و به عنوان انقلاب اسلامی نشان داده شد. .

  پارک تندور درگز، زیستگاه ارزشمند گربه های ایرانی

دیدگاهتان را بنویسید