هشدار نارنجی هواشناسی در هرمزگان/ همه مدیران در آماده باش بودند

هشدار نارنجی هواشناسی در هرمزگان/ همه مدیران در آماده باش بودند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: با توجه به هشدارهای هواشناسی به دستور استاندار هرمزگان و پس از تشکیل جلسه ستاد بحران، تمامی فرمانداران، بخشداران و مدیران کل برای وقوع بحران احتمالی سیل در حالت آماده باش هستند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، مهرداد حسن زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان از صدور اخطاریه نارنجی هوا و تراز دریا امروز دوشنبه مورخ 27/4/1301 لغایت چهارشنبه 29/4/1301 خبر داد و گفت: : در مدت یاد شده با ورود سامانه بارشی نوو به استان شاهد رواناب و سیلابی شدن معابر، طغیان رودخانه های فصلی، احتمال رعد و برق، خسارت ناشی از وزش باد شدید لحظه ای همراه با افزایش موقتی خواهیم بود. گرد و غبار و کاهش دید
حسن زاده گفت: منطقه تحت تاثیر این سامانه بیشتر در قسمت های شرقی و مرکزی به ویژه ارتفاعات بشاگرد، بستک، حاجی آباد، میناب، رودان، بندرلنگ، خمیر، سیریک، جاسک، قشم و بخش های مرکزی خواهد بود.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: به مردم استان اکیدا توصیه می شود از تردد و ماندگاری در حاشیه رودخانه های فصلی، ارتفاعات و اقامت در مناطق دارای چرای زیاد دام خودداری کنند.
وی تصریح کرد: به دلیل فعالیت سامانه دیگری در نواحی دریایی و وزش باد نسبتاً شدید جنوب شرقی (40 کیلومتر در ساعت)، این دریا در نواحی ساحلی به 180 سانتی متر و در دریای عمان دور از ساحل متمایل شده است. و تنگه هرمز و مناطقی که در ساحل خلیج فارس خواهیم بود.

بیشتر بخوانید: هرمزگان آخر هفته بارانی است
حسن زاده گفت: این سامانه باعث اختلال در تردد دریایی، آسیب به تورهای ماهیگیری و قفس های پرورش ماهی می شود و توصیه می شود از تردد شناورهای سبک به ویژه در دریای عمان و شرق تنگه هرمز خودداری شود و نسبت به انجام آن اقدام شود. از فعالیت های تفریحی و شنا در جاسک، سیریک، هرمز، قشم، لارک و هنگام خودداری شود.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان از مردم خواست هشدارها و اطلاعیه های هواشناسی را در مدت زمان تعیین شده جدی گرفته و از اقداماتی مانند مشاهده و عکس و فیلم برداری در زمان سیل که جان خود و دیگران را به خطر می اندازد خودداری کنند.

  جمع آوری اجناس هندی از مغازه های کویت در پاسخ به توهین به پیامبر(ص)

دیدگاهتان را بنویسید