نخست وزیر سریلانکا: کشورهای جهان سوم قربانی «تحریم های غرب علیه روسیه» هستند.

به گزارش مهر به نقل از تاس، نخست وزیر سریلانکا معتقد است کشورهای جهان سوم قربانی تحریم های غرب علیه روسیه هستند.

رانیل ویکرمسینگه روز دوشنبه اعلام کرد که تحریم های غرب علیه روسیه این کشور را به زانو در نخواهد آورد، در حالی که در این بین کشورهای جهان سوم متضرر خواهند شد.

این مقام دولتی سریلانکا در یک میزگرد بین المللی درباره پیشگیری از گرسنگی گفت، آیا فکر می کنید تحریم ها کمکی می کند؟ فقط قیمت ها را بالا می برد. بیایید به تحریم هایی که اعمال می شود نگاه کنیم و از خود بپرسیم آیا آنها (تحریم ها) ضروری هستند؟

ویکرمسینگه که کشورش این روزها با یک بحران جدی سیاسی و اقتصادی دست و پنجه نرم می کند، بار دیگر تاکید کرد که تحریم ها روسیه را به زانو در نمی آورد، بلکه بقیه کشورهای جهان سوم را به زانو در می آورد.

به گفته این مقام سریلانکا، تحریم ها بر کشورهایی مانند سریلانکا که معمولاً به محصولات غذایی دسترسی ندارند، تأثیر می گذارد.

نخست وزیر سریلانکا افزود: مشکل ما در سریلانکا تا حدی ساخته خود ما و تا حدودی ناشی از بحران جهانی است. 6 میلیون نفر در سریلانکا با سوء تغذیه روبرو هستند.

Wickremesinghe معتقد است که تحریم ها و رویدادهای ضد روسیه غرب در اوکراین باعث ایجاد بحران های جهانی غذا و سوخت شده است.

جنگ در اوکراین سیل تحریم های آمریکا و اتحادیه اروپا را علیه روسیه به دنبال داشت. تحریم هایی که عرضه جهانی غلات را مختل کرده و خطر بحران غذایی را در بسیاری از کشورها افزایش داده است. قیمت گندم و ذرت از ابتدای سال افزایش یافته است. در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد در 21 می، اعلام شد که ذخایر گندم جهان تنها ظرف ده هفته تمام می شود و بحران غذایی به مراتب بدتر از سال های 2007 و 2008 خواهد بود.

  رئیس جمهور: قوه مجریه آمادگی همکاری با هیئت تشخیص و بویژه با بخش نظارت را دارد

دیدگاهتان را بنویسید