ساخت یک میلیون و 300 هزار متر مربع مدرسه در خوزستان

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، علی قربانی در مراسم افتتاحیه مدرسه 15 کلاسه ناحیه یکم آموزشی اهواز که امروز (7 تیرماه) برگزار شد، اظهار کرد: با حضور خیرین این پروژه به بهره برداری رسید. الان کمتر از دو سال دیگه زیربنای این مدرسه حدود 2 هزار متر مربع با 15 کلاس درس می باشد.

وی ادامه داد: با هدف گیری هایی که در منطقه اهواز انجام شد به این نتیجه رسیدیم که این منطقه چندین سال مورد بی توجهی قرار گرفته بود. به روستاها توجه شده بود اما از شهر غافل شده بودیم. در این راستا بالغ بر 16 پروژه بزرگ برای این دو سه سال تعریف شده است. تراکم دانشجو در این رشته زیاد است و باید پروژه های بزرگی برای آن تعریف شود.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان گفت: خیرین از استان خوزستان و سراسر کشور به کمک این مدرسه ساز آمدند. با وجود ظرفیت بالای دانش آموزی، این مدرسه از امکانات خوبی برخوردار است.

و افزود: دست حاجت را به سوی خیرین مدارس دراز می کنیم و از حمایت های نمایندگان تشکر می کنیم. از وزارت نفت انتظار می رود کمک بیشتری برای ساخت مدارس در اهواز داشته باشد.

قربانی تاکید کرد: از سال 1396 با 3.9 مترمربع سرانه فضای آموزشی بر عهده گرفتیم و امروز این سرانه به 4.96 رسیده است و با وجود پروژه هایی که خواهیم داشت از کشور سرانه جمعیت بالاتر خواهیم بود. در دو سه سال اخیر بیش از یک میلیون و 300 هزار متر مربع ساختمان در استان خوزستان ساخته ایم.

  سرمایه گذاری 3400 میلیارد حجم مخابرات در 2800 پروژه

وی با اشاره به تعیین نقاط هدف برای ساخت مدارس در استان خوزستان گفت: در شهر اهواز که تراکم دانش آموزان زیاد است باید مدارس بزرگ بسازیم و مدارس قدیمی را تخریب کنیم. در شمال و شمال شرق استان خوزستان نیز مشکل سنگی و فرسوده مدارس داریم.

امروز یک دبستان 15 کلاسه در زمینی به مساحت 3100 متر مربع با زیربنای 2000 متر مربع در یکی از مناطق اهواز به بهره برداری رسید. این پروژه مشترک با مشارکت 7 میلیارد ریال برای امور خیریه و 93 میلیارد ریال اعتبار ملی ساخته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید