رویترز؛ دولت آلمان به دلیل تغییرات آب و هوایی متحمل خسارات قابل توجهی شده است

به گزارش شفقنا از ایرنا به نقل از رویترز، بررسی های میدانی یک موسسه تحقیقاتی نشان می دهد که دولت آلمان در ماه های اخیر به دلیل گرمای شدید و تغییرات اقلیمی که گمان می رود در دو دهه گذشته بی سابقه بوده، خسارت های زیادی دیده است.

بر اساس گزارش موسسه تحقیقات اقتصادی Prognos، خشکسالی و سیل ناشی از تغییرات آب و هوایی در آلمان حدود 6.6 میلیارد یورو خسارت به دولت این کشور وارد کرده است که مشابه آن در دو دهه گذشته مشاهده نشده است. مطالعات میدانی این مؤسسه اقتصادی می گوید که بیشتر آتش سوزی های جنگل ها ناشی از افزایش گرما است.

وزارتخانه های اقتصاد و محیط زیست آلمان با تایید نتایج بررسی موسسه فوق، آماری عجیب از خسارات وارده به دولت از ویرانی سیل در این کشور ارائه کردند که رقم بسیار بالاتری است. شکل. به گفته این وزارتخانه ها، در سال 2021 سیل در استان های مختلف این کشور بیش از 40 میلیارد یورو خسارت به زیرساخت ها وارد کرده است.

در سال‌های 2018 و 2019، جنگل‌داری و کشاورزی آلمان 25.6 میلیارد یورو به دلیل موج گرما و خشکسالی متحمل خسارت شد، علاوه بر این، 9 میلیارد یورو خسارت ناشی از کاهش بهره‌وری کارگران در بخش‌های صنعتی و تجاری متحمل شد.

استفی لمکه، وزیر محیط زیست آلمان، گفت اعداد نشان داده شده توسط این مطالعات هشداردهنده است و دولت باید برنامه ریزی بیشتری برای پیش بینی تغییرات آب و هوا انجام دهد.

دولت آلمان تلاش های بیشتری را برای کربن زدایی صنایع این کشور تا سال 2045 آغاز کرده است که علاوه بر صنایع تولیدی، بخش های کشاورزی و حمل و نقل را نیز شامل می شود.

  جنگ جهانی دوم در جریان است

دیدگاهتان را بنویسید