دیدار مهم رئیس پارلمان عراق با سران فراکسیون ها

شفقنا- منابع عراقی از دیدار حلبوسی با روسای فراکسیون های پارلمانی در مجلس این کشور خبر دادند.

به گزارش شفقنا از تسنیم، منابع رسمی عراقی از آغاز دیدار رئیس پارلمان این کشور با سران فراکسیون های پارلمان برای بررسی دستور کار جلسه آتی خبر دادند.

خبرگزاری عراقی واع گزارش داد: نشست «محمد الحلبوسی» رئیس پارلمان عراق با سران فراکسیون برای بررسی دستور کار جلسه آتی پارلمان در بغداد آغاز شد.

در این جلسه تعیین جانشینان نمایندگان مستعفی صدر در فراکسیون های مجلس بررسی می شود.

همزمان برخی منابع عربی از پایان این نشست خبر دادند اما اعلام کردند که هیچ اظهارنظری نشده است.

از سوی دیگر منابع مرتبط با پارلمان عراق به ایرث نیوز گفتند که در روزهای آینده نقش نایب رئیس اول مجلس مشخص خواهد شد و این پست سهم شورای هماهنگی است.

این منابع در عین حال تاکید کردند که تاکنون با نامزد مشخصی از سوی شورای هماهنگی موافقت نشده است، اما شورای هماهنگی افراد واجد شرایطی را برای این سمت تعیین کرده است و در روزهای آینده شورای هماهنگی با اکثریت آرا موافقت خواهد کرد. نمایندگان مجلس برای این شخص خواهند آورد

پیش از این پایگاه خبری «العربی الجدید» هدف اصلی این نشست را تعیین تاریخ برگزاری نشست انتخاب رئیس جمهور عراق اعلام کرده بود.

منابع آگاه به این پایگاه خبری گفتند که تصمیم برای برگزاری این نشست بدون در نظر گرفتن توافق احزاب کردی اتخاذ خواهد شد و افزودند که اختلافات بین حزب دمکرات و اتحادیه میهنی بر سر پست ریاست جمهوری همچنان پابرجاست.

پیش از این، پارلمان عراق سه بار تلاش کرد تا برای انتخاب رئیس جمهور جلسه تشکیل دهد، اما هر سه بار این نشست به حد نصاب دو سوم نمایندگان مجلس نرسید.

  لفاظی نامرتب در مورد مشکلات تکراری

چارچوب هماهنگی نیروهای سیاسی شیعه روز شنبه با تاکید بر تسریع روند تشکیل دولت جدید، از احزاب کرد خواست نامزد نهایی ریاست جمهوری یا سازوکار انتخاب وی را مشخص کنند.

دیدگاهتان را بنویسید