دکتر روحانی: آماده همکاری با دولت برای حل مشکلات مردم هستیم/ ارسال پیام قادر وظیفه مشترک همه مسلمانان است.

1 خبر عجیب

شفقنا- صبح امروز جمعی از وزرا، نمایندگان مجلس، مسئولان، استانداران دولت یازدهم و دوازدهم و برخی از فعالان و شخصیت های سیاسی و رسانه ای به مناسبت عید غدیر خم با دکتر حسن روحانی دیدار کردند.

به گزارش شفقنا، در این دیدار که در دفتر جدید دکتر روحانی برگزار شد، رئیس جمهور سابق کشورمان با تبریک غدیر حم گفت: پیامبر اکرم (ص) ولایت امیرالمومنین (ع) را در مکه مکرمه اعلام نکردند. و مدینه اما برای روشن شدن اهمیت آن در این واقعه در مسیر مکه به مدینه در غدیرخم توقف کردند تا کسانی که جلوتر رفته بودند برگردند و عقب مانده ها برسند. در آنجا دست حضرت علی (ع) را بلند کردند و گفتند: من ملا نیستم، ولی علی ملا است.

دکتر روحانی افزود: پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) فرمودند کسانی که در این جمع بودند مانند سفیری بودند که باید این پیام را برسانند. بنابراین ارسال پیام غدیر وظیفه مشترک همه مسلمانان است.

وی با اشاره به فلسفه غدیر خم و توصیه پیامبر اکرم(ص) به ابلاغ پیام امیرالمومنین(ع) توسط مسلمانان، گفت: بیان و نشر حق وظیفه همه است. واقعیت انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و جنگ ظالمانه اقتصادی علیه ملت ایران نباید از دید مردم پنهان بماند و همه ما موظفیم در هر زمان و مکان این حقایق را بیان کنیم.
رئیس جمهور سابق کشورمان تاکید کرد: باید همه واقعیت ها را به مردم بگوییم چرا که در غیر این صورت تاریخ تحریف می شود. حقایق باید برای کسانی که غایب بودند و حقایق از آنها پنهان مانده بود، معلوم شود.

  مذاکرات در وین احتمالا روز سه شنبه از سر گرفته می شود

دکتر روحانی افزود: بعد از انقلاب کشور با مشکلات زیادی مواجه شد و به نوعی توانست بر همه این مشکلات فائق آید. پس از جنگ تحمیلی و تروریسم، مشکل بزرگی به نام تحریم برای مردم ایجاد شده و تاکنون توانسته ایم با تمام آسیب ها و مشکلات از این مراحل عبور کنیم. خروج ترامپ از برجام و بازگشت تحریم ها نیز از این دست مسائلی است که قطعاً قابل حل و لغو مجدد تحریم ها است و ای کاش از 11 سپتامبر (11 دسامبر 2019) و تصویب هسته ای آسیب نمی دیدیم. مجلس تا مارس 2019 به تحریم ها پایان دهیم.

وی با مقایسه شرایط واگذاری دولت یازدهم و سیزدهم گفت: زمانی که در مرداد 1392 دولت را تحویل گرفتیم، چند صد میلیون دلار در بانک مرکزی وجود داشت. این در حالی است که در زمان واگذاری قدرت به دولت سیزدهم در مرداد 1400، چندین میلیارد دلار در بانک مرکزی وجود داشت.
دکتر روحانی در پاسخ به سوال یکی از حاضران درباره کسری بودجه سال 1400 و بازپرداخت بدهی دولت قبل از سوی این دولت گفت: دولت دوازدهم لایحه بودجه 1400 را با سقف 800 هزار میلیارد تومان ارائه کرد اما مجلس یازدهم سقف این بودجه را به حدود 1200 هزار رساند و به یک میلیارد تومان رسید. بنابراین کسری بودجه 400 هزار میلیارد تومانی همان رقم افزایش مجلس است.

اخبار قبلیدیدار مهم رئیس پارلمان عراق با سران فراکسیون ها

دیدگاهتان را بنویسید