حضرت آیت الله نوری همدانی: حفظ حیثیت ملت وظیفه مسئولان است.

WhatsApp Image 2022 07 18 at 1.11.34 PM 2 خبر عجیب

شفقنا- آیت الله العظمی نوری همدانی گفت: معیشت مردم، رفع مشکل بیکاری، ایجاد وسایل ازدواج جوانان و به طور کلی حفظ کرامت ملت از وظایف مسئولانی است که مشغول خدمت هستند.

به گزارش شفقنا، مرجع تقلید شیعه، عید غدیر خم را فرصت مناسبی برای معرفی اسلام ناب محمدی می داند و بیان می کند: بزرگترین ظلم در تاریخ بشریت، انکار غدیر است که صدمات جبران ناپذیری بر پیکره اسلام وارد کرده و عده ای را در پی داشته است. نعمت ولایت را از دست بدهد، معصوم (علیه السلام) باید محروم شود که عواقب آن تا قیامت باقی خواهد ماند و این بزرگترین ظلم تاریخ است.

وی در ادامه به تبیین جایگاه امامت و اهمیت واقعه غدیرخم پرداخت و خاطرنشان کرد: غدیر پاسخ عقلی به پرسش های توحیدی است و امامت جزء اصلی اعتقاد به توحید و جامعه بدون امامت و ولایت است. می تواند نابود شود. عید غدیر تا قیامت یک عید تاریخی و سرنوشت ساز است و یک امر مهم توحیدی است.

آیت الله نوری همدانی به لزوم شناخت جایگاه برجسته و ممتاز امیرالمؤمنین(ع) اشاره کرد و افزود: حضرت علی(ع) تکمیل کننده نبوت و هدایت بشر بود، لذا شناخت این خیمه و رکن اصلی دین یکی از اصلی ترین . باید مراقب غدیر باشیم تا مانند گذشته در شناخت و معرفی آن انحراف ایجاد نکنند، زیرا غدیر موضوع اصلی تشیع است.

وی حفظ دستاوردهای غدیر را یکی از وظایف مهم دانست و افزود: اگر متدینین و متدینین به غدیر اهمیت بیشتری دهند و غدیر مانند عاشورا جهانی و جهانی شود، قطعا موضوع غدیر وضعیت بهتری خواهد داشت.

  تعداد کشته شدگان حادثه گروگانگیری ایلام به شش نفر رسید

مرجع تقلید شیعیان شرایط کنونی جهان را بسیار حساس دانستند و خطاب به طلاب خاطرنشان کردند: امروز دشمنان اسلام با تمام توان علیه این انقلاب تلاش می کنند و به هر قیمتی می خواهند ایران را تحت فشار قرار دهند، اما باید توجه داشت که وظایف حوزه های علمیه و ما طلاب بسیار سخت است.

وی ادامه داد: مانند گذشته بر حفظ انقلاب تاکید دارم و ثمرات و خدمات انقلاب باید بیان شود و دستاوردهای انقلاب که بسیار بود حفظ شود.

آیت الله نوری همدانی همچنین گفت: شک نداریم که همه علمای بزرگ ما در طول تاریخ به سیاست اسلامی توجه داشته اند و به اشکال مختلف و با در نظر گرفتن شرایط زمانه خود، زمانی مانند حاج شیخ موسس خوجه (رض) بوده اند. رحمتش کن) با رضاخان با درایت و پختگی مواجه می شود و میدانی را که ثمره آن امامت شد را حفظ می کند و یک بار به عنوان استاد بزرگوار ما حضرت آیت الله العظمی آقای بروجردی عمل می کند که چنین نصیحت می کند و در مناسبت های خاص موضع می گیرد. که حکومت پهلوی مجبور شد از برخی اقدامات دست بکشد و زمانی مانند امام (رحمت الله علیه) که توانست تحول عظیمی ایجاد کند و عزت و عزت نفس مردم را به مردم بازگرداند، ابرقدرت هایی چون استکبار را معرفی کند، متحد شود. سازندگی مظلوم و رهبری تا به امروز از همین اصل پیروی می کنند، در حالی که همه این بزرگان به طرق مختلف و به مقتضیات زمان خود به وظیفه خود عمل کرده اند.

  سرمربی تیم نیکاراگوئه: ایران با یکی از اشتباهات ما گل زد

وی در ادامه هوشیاری مسئولان را مهم توصیف کرد و خاطرنشان کرد: باید در بین اقشار مختلف جامعه وحدت و همدلی وجود داشته باشد و مسئولان نهایت تلاش خود را برای خدمت به مردم با اتحاد و همدلی به کار گیرند و از اختلافات دوری کنند چرا که آنها خود هستند. مردم.

مرجع تقلید شیعه افزود: حضرت امیر (ع) مردم را ارکان دین معرفی می کردند و امام سجاد (ع) عبادت را خدمت به مردم می دانستند. به همین دلیل است که باید قدر کسانی را بدانیم که تمام وجودشان را وقف این نظام کردند و ایشان می دانستند که انقلاب کردند و به آنها خدمت کردند و آقایان باید فرموده امام را نشان دهند که فرمودند: مردم ولی ما هستند. برکاتی که برگرفته از فرهنگ اهل بیت علیهم السلام برای خدمت به مردم و قرار دادن آنها در برابر دیدگانشان است.

وی با اشاره به برخی از مشکلات جامعه گفت: معیشت مردم، حل معضل بیکاری، ایجاد فرصت برای ازدواج جوانان و به طور کلی حفظ کرامت ملت از وظایف مسئولان است که مشغول. خدمت کردن

در این دیدار حدود 50 نفر از طلاب حوزه علمیه ملبس به لباس روحانیت شدند.

دیدگاهتان را بنویسید