بورل: راه‌های دور زدن تحریم‌های اروپا علیه روسیه را شناسایی و مسدود می‌کند.

به گزارش شفقنا به نقل از ایرنا، جوزپ بورل در جمع خبرنگاران اظهار داشت: وزیر امور خارجه اوکراین در دیدار امروز از طریق ویدئو کنفرانس توضیحاتی را در خصوص آخرین تحولات جنگ در این کشور ارائه کرد و آنچه بیان کرد نشان داد که وضعیت این کشور کشور اسفناک است و هر روز بدتر می شود. روسیه به حملات موشکی و هدف قرار دادن زیرساخت های غیرنظامی ادامه می دهد. ما از کشتار غیرنظامیان توسط روسیه در اوکراین وحشت داریم.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا همچنین گفت روسیه به حملات خود به انبارهای مواد غذایی و زمین های کشاورزی ادامه می دهد. وی به گزارش های ادعایی مبنی بر سوخته شدن مزارع گندم در اوکراین اشاره کرد و گفت روسیه همچنان مانع از صادرات غلات می شود. او با بیان این مطلب مدعی است که مسکو مسئول گرسنگی جهان است.

بورل افزود: روسیه تلاش می کند اوکراین را نابود کند و در عین حال بحران غذایی و انرژی ایجاد کند. بر این اساس، وزیران بر لزوم ایستادن در کنار اوکراین و ادامه حمایت از این کشور برای دستیابی به آزادی و استقلال تاکید کردند.

وی با بیان اینکه اوکراین برای مقابله با روسیه به تسلیحات بیشتری نیاز دارد، افزود: تا زمانی که جنگ ادامه داشته باشد، آنها را تهیه کرده و به حمایت از این کشور ادامه خواهیم داد.

نماینده سیاست خارجی اتحادیه اروپا همچنین به اقدامات جدید کمیسیون اروپا علیه روسیه اشاره کرد که باید راه های دور زدن تحریم ها علیه مسکو را هدف قرار دهد. او گفت تحریم ها کارساز است. اقتصاد روسیه به شدت تحت تاثیر قرار گرفته است، اما ساختار تحریم ها باید با بستن منافذ حفظ شود.

  کره جنوبی به تحریم ها علیه روسیه پیوست

وی خاطرنشان کرد: این اقدامات و تحریم ها جنگ را متوقف نمی کند، اما پیامدهای آن مشکلات زیادی را برای روسیه ایجاد می کند.

این مقام سیاست خارجی اتحادیه اروپا همچنین گفت: وزیران درباره پیامدهای جنگ در اوکراین از جمله بحران غذا و افزایش قیمت انرژی نیز گفتگو کردند. وی این موضوع را مسلم دانست که افزایش قیمت انرژی به تحریم های اعمال شده علیه روسیه مربوط نیست و گفت: بسیاری از افراد استدلال می کنند که تحریم های اتحادیه اروپا باعث ایجاد شرایط فعلی شده است.

وی با نمایش نمودار قیمت حامل های انرژی در ماه های اخیر، این ادعا را کذب دانست. قیمت انرژی یک ماه قبل از شروع جنگ بالا رفته بود و از زمانی که تحریم کردیم قیمت ها کاهش پیدا کرد.

بورل که آشکارا به دلیل بحران انرژی در اروپا تحت فشار بود، افزود: من نمی گویم تحریم نفت روسیه منجر به کاهش قیمت انرژی شده است، اما هیچکس نمی تواند استدلال کند که تحریم ها منجر به افزایش قیمت شده است. قیمت. به گفته وی این بخشی از جنگ روایات است که سند ندارد.

این اظهارات از سوی بورل در حالی است که روزنامه فایننشال تایمز اخیرا در گزارشی با اشاره به ناهماهنگی کشورهای اروپایی در اجرای تحریم ها علیه روسیه نوشت: بروکسل در تلاش است تا سازمانی مشابه اداره کنترل دارایی های خارجی آمریکا (OFAC) ایجاد کند. ) برای نظارت متمرکز بر تحریم ها.به آرامی

بر اساس این گزارش، مقامات ارشد بروکسل در حال مذاکره برای ایجاد مرکزی برای اجرای گسترده و هماهنگ تحریم ها در سراسر اتحادیه اروپا هستند.

  بحران مالی در لبنان؛ هیئت بزرگی از صندوق بین المللی پول به بیروت سفر می کند

Mairead McGuinness، کمیسر خدمات مالی اتحادیه اروپا در مصاحبه ای در این باره گفت: مقامات اتحادیه اروپا آماده معرفی نسخه اروپایی OFAC هستند.

OFAC، تحت نظارت وزارت خزانه داری آمریکا، مسئول نظارت بر اجرای دقیق تحریم ها است. اما این مقام ارشد اتحادیه اروپا به تلاش برای ایجاد سازمان مبارزه با پولشویی اتحادیه اروپا (آلما) اشاره کرد و توضیح داد: اتحادیه اروپا می تواند با اصلاح قوانینی که اکنون توسط پارلمان اروپا و کشورهای عضو کنار گذاشته شده است، به آلما اختیارات نظارت بر تحریم ها بدهد. .

به گزارش فایننشال تایمز، برخی از نمایندگان اتحادیه اروپا طرحی را پیشنهاد کرده اند که بر اساس آن ALMA یک دفتر مرکزی برای نظارت بر اقدامات ملی در زمینه اجرای تحریم ها خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید