آیت الله اعرافی: برگزاری مراسم عید غدیر خم نشانه عظمت مکتب اهل بیت است.

به گزارش شفقنا، آیت الله اعرافی در مراسم عمامه سازی طلاب که به مناسبت عید غدیر خم در مسجد حضرت معصومه (س) مدرسه علمیه حضرت معصومه(س) برگزار شد، ضمن تبریک عید سعید غدیر خم گفت: طول عمر و درخشش چراغ ها این عید غالباً یک داستان رایج در تاریخ اسلام است. به این دلیل نیست که در طول تاریخ اسلام داستان‌های موانع و عوامل مزاحم مانع تحقق غدیر و پیام‌های بزرگ آن بوده است و باید به خاطر داشته باشیم که این داستان بزرگ در گذر تاریخ با موانع و موانع بزرگی روبرو شد و غدیر و غدیر را رها نکرد. داستان های امام در نسل ها و قرن های آینده. بمان و منتقل شو

وی در ادامه گفت: غدیر در طول زمان با موانع بزرگی مواجه شد که مهمترین آن این بود که حدود 100 سال از نقل حدیث پیامبر اکرم (ص) ممنوع بود و جریانات در جوامع اسلامی زمان مانع از انتقال وقایع و سخنان شدند. از پیامبر در تاریخ به قدری گزارشات موجود است که قابل انکار نیست و همچنین گروهی از خلفا همراه با جریان های انحرافی سیاسی و فرهنگی اهل بیت علیهم السلام را اهداف غیرقانونی خواندند و از ثبت و ضبط وقایع جلوگیری کردند. و نقل احادیث نبوی.

مدیر حوزه های علمیه تصریح کرد: در خصوص خاندان پیامبر و کسانی که با این خط نوری مرتبط بودند، نارضایتی و دشمنی وجود داشت و برنامه ریزی ویژه ای برای محو آنها از تاریخ جوامع اسلامی مانند وجود عاشورا وجود داشت که در این راستا می توان به آن اشاره کرد. تلاشی بود تا جریان فیزیکی امامت از بین برود، حرکتی بود که بنی امیه برای دفن این راه طولانی و نورانی و آداب و معارف اسلام در تاریخ انجام دادند و همواره کوشیده اند با عاشورا به عنوان چهره ای خشن برخورد کنند.

  برگزاری سومین دوره مسابقات سراسری بنایی رایگان در اصفهان

یکی از اعضای فقهی شورای نگهبان خاطرنشان کرد: خطرناکتر از برخورد فیزیکی با مکتب اهل بیت، اقدامات پیچیده احادیث و روایات در قالب جنگ نرم افزاری بود که احادیث را جعل می کرد و فضای مسموم تبلیغاتی ایجاد می کرد. در مکتب اهل بیت و در جامعه آن زمان، نقل حدیث ممنوع بود و خواب با اهل بیت علیهم السلام با صورت سخت و جسمانی و با برخورد نرم همراه است. از این جهت جریان های اموی در بیان مطالبات اهل بیت علیهم السلام مانند موانع بزرگی بر سر راه احادیث و داستان هایی هستند که برای تثبیت امر مؤمنان و اهل بیت(ع) است. پیامبر پیدا شد

آیت الله اعرافی گفت: تاریخ غدیر بعد از 1000 سال و دیرینگی تاریخ غدیر عادی نیست، چرا که در طول تاریخ سعی کردند موانع بزرگی در فرهنگ جامعه ایجاد کنند تا نام علی و فرهنگ غدیر بر سر زبان ها بیفتد. باقی نماند و با ایجاد موانع و مین های بزرگ در تاریخ سعی شد میراث و ارزش های والای این خاندان از بین برود و به آیندگان منتقل نشود، اما امروز جشن این عید بزرگ در ایران و جهان اسلام است. عظمت مکتب اهل بیت علیهم السلام را نشان می دهد. و این میراثی که برای آن جان می دهیم و ملت بزرگ ایران پرچمدار آن است به راحتی به دست ما نرسید، اما در تحقق این مهم از نظر زندان، شکنجه ها و جنایات بسیاری صورت گرفته است و همواره وجود داشته است. گرایش های انحرافی در رویارویی غدیر بوده و هستند.

وی طرح پیامبر و معماری ایشان برای مقابله با انحرافات این امر نورانی را در ایجاد واقعه غدیر مهم بیان کرد و گفت: برای اینکه یک حادثه در مقابل حوادث تاریخی و هجوم مردم منحرف بماند. جریان های انحرافی، معماری و طراحی حوادث مهم است و پیامبر خدا در طراحی عید غدیر، مهندسی و معماری این واقعه بزرگ نه تنها می خواستند راه را در آن زمان نشان دهند، بلکه می خواستند از پرچم کشور پاسداری کنند. استان تا پیام ولایت در گذر زمان باقی بماند و دچار سوگیری تاریخی نشود، لذا ماندگاری این امر مهم نیازمند مهندسی دقیق و حساس است.

  اوکراین خواستار تحریم ناتو علیه روسیه شد

پیامبر اسلام با ایجاد مصادیق فراوان سعی در حفظ غدیر در تاریخ اسلام داشت

مدیر حوزه های علمیه ضمن تشریح عملکرد و طراحی خوب پیامبر اسلام در برگزاری عید غدیر خم خاطرنشان کرد: پیامبر اسلام با خلق چیزهای فراوان سعی در ماندگاری غدیر در تاریخ اسلام داشت که این سوال مهم را در سال آخر عمر مطرح کرد. زندگی او و در حج وداع. و از قبل در جامعه اسلامی یک حالت توقع آماده کرده اند و در مراسم حج این اتفاق نمی افتد و همه اینها جزئیات روانی است. آنها فکر میکنند

وی در ادامه بیان کرد: خطبه رسول خدا در روزه عید غدیر یک طرفه نبود، بلکه ارتباط مستمری بین گوینده و شنونده برقرار بود و چندین بار از حضار تقدیر و تشکر دریافت کردند، زیرا اعترافات این جماعت بزرگ و متنوع و نصب حضرت علی علیه السلام و تصویر ایشان، نشان دادن نکاتی که رسول خدا در تاریخ غدیر به مردم وارد کرده تا باقی بماند و اگر بود. نه اینکه ده ها نکته مهم در غدیرخم گنجانده شود، با توجه به اینکه دشمنان اسلام صدها شبهه را در اطراف غدیر، غدیرخم به واسطه معماری پیامبر اکرم (ص) گسترش دادند، عظمت اسلام باقی ماند و خود را به عنوان انقلاب اسلامی.

آیت الله عنفی در ادامه به تبیین فضایل لباس مقدس روحانیت پرداخت و خاطرنشان کرد: امروز در غدیر حم دوستان لباس روحانیت می پوشند که شامل چند نکته است که اولین آن محل این لباس است که عبارت است از. امری مستحب و در تاریخ فقه و فرهنگ ما ثبت شده است. و ثانیاً این لباس نمادی از تاریخ صد ساله حوزه های علمیه است که امری عادی و ساده نیست و بزرگان در این گونه مجالس عمامه می بستند و این سندی است که گویای آن است پس طلاب باید با جان و دل تلاش کنند. و ارواحنا فداه به معارف اهل بیت علیهم السلام جامه عمل بپوشانند و در رسالت خود نسبت به جامعه و مردم آن کوتاهی نکنند و دشمنان بدانند که طلبه ها دانا، با اخلاق، مودب و تهذیب هستند. از آرمان های امام و شهدا و مکتب اهل بیت دفاع خواهند کرد و در مشکلات جامعه و حل آنها در کنار مردم خواهند بود.

  همه فضانوردان به طور موقت به خواب می روند

وی در ادامه تصریح کرد: این لباس و عمامه نماد فقه، تفسیر و نشانی از تاریخ درخشان علم در تمدن های بشری و جهان اسلام و همچنین نماد عهد و پیمان با شهدای رسول اکرم(ص) است. خدا و امت اسلامی و این همان ندای است که در میدان تفسیر مفاهیم دینی جای دارد و دشمنان همیشه بدانند که قلب منطقه به ملت و ملت ایران وفادار است. ما قدردان ایران اسلامی هستیم که به موازین اسلامی پایبند است و این حرکت ها و نفاق هایی که در جریان انقلاب وجود دارد، خراش بیش نیست و می دانند که کاری از دستشان بر نمی آید.

دیدگاهتان را بنویسید