پوتین قانون تجارت آزاد ایران و اوراسیا را امضا کرد

به گزارش خبرگزاری موج، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه قانون تجارت آزاد اوراسیا-جمهوری اسلامی ایران را امضا کرد.

به گزارش خبرگزاری تاس، این قانون پروتکل مربوط به موافقتنامه اولیه امضا شده در سال 2018 درباره ایجاد منطقه آزاد تجاری بین اتحادیه اقتصادی اوراسیا و جمهوری اسلامی ایران را تایید می کند.

این سند در وب سایت رسمی اطلاعات حقوقی دولت روسیه منتشر شده است. پروتکل فوق اخیراً در تهران امضا شد. توافق اولیه شامل این پروتکل که دو سال پیش اجرایی شد، شرایطی را برای واردات ترجیحی برخی از کالاها ایجاد می کند.

این قانون در حالی به امضای پوتین رسید که میخائیل بوگدانوف معاون وزیر امور خارجه روسیه روز گذشته (پنجشنبه) گفت که ایران شریک قابل اعتمادی برای آن کشور است و مسکو به دنبال تقویت روابط با تهران است.

بوگدانوف گفت: ما ایران را به عنوان یک شریک قابل اعتماد و همفکر در شرایط تغییرات جهانی مرتبط با شکل گیری جهان چند قطبی و تلاش جمعی غرب برای مقابله با این روند عینی می بینیم.

این دیپلمات ارشد روسیه افزود: تقویت همکاری های تهران و مسکو بهترین پاسخ به چالش های تحمیل شده از سوی غرب خواهد بود.

از سوی دیگر، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین روز سه شنبه اعلام کرد که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه 19 جولای (28 تیر) به ایران سفر خواهد کرد.

تهران و مسکو علاوه بر تلاش برای تقویت روابط تجاری، بر افزایش همکاری های نظامی نیز تمرکز کرده اند که خشم کاخ سفید را برانگیخته است.

  آیت الله فاضل لنکرانی: امروز وکیل نمی تواند مردم را با «اما اگر» قانع کند.

دیدگاهتان را بنویسید