وضعیت فعلی بیستون به عنوان یک شناسه غنی شایسته این اثر جهانی نیست

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به شرایط نامناسب زیرساختی منطقه بین المللی بیستون از پیگیری های لازم برای سرمایه گذاری و اعتبار خبر داد.

عزت الله ضرغامی در حاشیه بازدید از تعدادی از آثار تاریخی و جاذبه های گردشگری کرمانشاه با اشاره به تنوع قومی، مذهبی، زبانی، فرهنگی و آیینی در کرمانشاه، اظهار کرد: این ویژگی ها کرمانشاه را به یکی از استان های کمیاب تبدیل کرده است. کشور در این مناطق

وی افزود: کرمانشاه از نظر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بسیار غنی است اما متأسفانه به دلایل مختلف در همه این حوزه هایی که در حال کاوش هستیم عقب مانده است.

وزیر میراث فرهنگی با تاکید بر رفع این مشکلات گفت: بخشی از این مشکلات مربوط به وزارت میراث فرهنگی است که در حال رصد آن هستیم و بخشی از آن نیز باید با همکاری سایر وزارتخانه ها حل شود که این مشکلات را انجام خواهیم داد. رایزنی با

ضرغامی خاطرنشان کرد: متأسفانه شرایط کنونی این کار در حد و اندازه نیست، بنابراین تلاش می کنیم از اعتبارات وزارتخانه بودجه بگیریم تا زیرساخت های خود را تقویت کنیم و در اینجا سرمایه گذاری کنیم.

وی به همسایگی شهر الزهرا با منطقه بین المللی بیستون اشاره کرد و گفت: در این بازدید از نزدیک با مردم این شهر که در منطقه بین الملل مستقر هستند در خصوص مشکلات و محدودیت های ساخت و ساز و آن ها صحبت کردم. ابزار، شکایات وجود دارد.

وزیر میراث فرهنگی ادامه داد: با توجه به وجود منطقه بین المللی بیستون نمی توان ساختمان های اطراف آن را بلند کرد و این مشکل برای این افراد مشکل ایجاد کرده است و از طرفی قوانین میراث حفاظت شده و باید رعایت شود. بنابراین پیگیر هستیم که گروه کارشناسی پژوهشگاه میراث فرهنگی به بیستون بیایند و این مشکل را به صورت کارشناسی بررسی کنند.

  ساخت 3 سریال برای فرماندهان ارتش توسط معاونت صدا و سیما

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به فرصت های خوب کرمانشاه در حوزه صنایع دستی نیز اشاره کرد و گفت: در تلاش هستیم تا مناطق گردشگری پرتردد را شناسایی و بازارچه های صنایع دستی در آنها ایجاد کنیم.

ضرغامی همچنین بر لزوم سرمایه گذاری در حوزه صنایع دستی تاکید کرد و همچنین گفت: در سیاست های جدید وزارتخانه در حوزه صنایع دستی، با توجه به آسیب شناسی هایی که انجام داده ایم، در نظر داریم در خصوص کاربرد و بسته بندی صنایع دستی که مشکل دارند، بحث کنیم. نکته اصلی در این زمینه ورود است.

وی خاطرنشان کرد: برخی از فعالان این حوزه اذعان دارند که توانایی بسته بندی و تحویل آثار خود را ندارند در حالی که بسته بندی صنایع دستی باید متنوع باشد تا بستر فروش داخلی و صادرات آنها افزایش یابد.

وزیر میراث فرهنگی با تاکید بر اینکه تاکنون در زمینه بسته بندی و کاربرد صنایع دستی کار خوبی انجام نشده است، اعلام کرد: مردم ما باید احساس کنند که می توانند از صنایع دستی در زندگی روزمره خود استفاده کنند و این موضوع یکی از مسائلی است که ما داریم. برجسته کردن .

وی همچنین با اشاره به اینکه قصد دارد از ظرفیت جام جهانی 2022 قطر برای نمایش صنایع دستی ایران استفاده کند، گفت: باید صنایع دستی ایران را به گردشگرانی که از نقاط مختلف دنیا به قطر می آیند معرفی کنیم.

ضرغامی در ادامه راه اندازی کارگاه ها و بازارچه های صنایع دستی را از دیگر اولویت های خود در این وزارتخانه برشمرد و گفت: اگر این اقدامات انجام شود، رونق بزرگی در حوزه صنایع دستی ما به دنبال خواهد داشت.

  توزیع روزانه کالاهای اساسی در مشهد

وی یادآور شد: در حال تحقیق و بررسی برای ارتقای کیفیت محصول، مواد اولیه مرغوب و طرح‌ها در حوزه صنایع دستی هستیم تا شاهد تحولی در این زمینه باشیم.

به گفته این مسئول با حمایت شورای اسلامی شرایط خوبی برای فعالان این بخش فراهم می شود.

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به عنوان نماینده دولت در سفر رئیس جمهور استان به کرمانشاه از شهرهای هرسین، صحنه و کنگاور بازدید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید