وزیر بهداشت: وارد موج هفتم کرونا شدیم. پیشگیری از قاچاق مواد مخدر با طرح داروار

وزیر بهداشت به مناسبت اجرای طرح «درواریر» و اقدامات انجام شده برای بیمه همگانی سلامت، با تاکید بر اینکه سه دهک اول جامعه باید از بیمه بودن خود مطمئن باشند، در عین حال از غیر بیمه شدگان نیز درخواست کرد. برای ثبت نام بیمه سلامت وی همچنین به آمار کرونا اشاره کرد و گفت: ایران وارد موج هفتم کرونا شده است.

بهرام عین اللهی با اشاره به بیمه رایگان حدود شش میلیون نفر در کشور گفت: آرزوی بیمه برای همه که سال ها در کشور مطرح بود امسال محقق شد و با این زیرساخت های بیمه ای است که می توانیم اجرا کنیم. طرح دروار به این ترتیب می توان یارانه سلامت و کسر بیمه را انجام داد. تا افزایشی در پرداخت از جیب بیماران نداشته باشیم.

وی در پاسخ به این سوال که چند شهروند تحت پوشش بیمه همگانی قرار گرفتند؟ وی گفت: سه دهک برتر جامعه باید از تامین بودن آنها اطمینان حاصل کنند. البته ممکن است برخی از هموطنان از بیمه خود اطلاعی نداشته باشند. در مجموع حدود 46 میلیون نفر از جمعیت کشور بیمه سلامت و تقریباً به همین تعداد بیمه شده سازمان تامین اجتماعی هستند. سایر بیمه ها درصد کمتری از جمعیت را پوشش می دهند.

افراد فاقد بیمه باید برای بیمه اقدام کنند

وزیر بهداشت تاکید کرد: بیش از 90 درصد بیمه همگانی در کشور وارد شده است. البته عده ای جزو سه دهک برتر نیستند که با مراجعه به دفاتر پیشخوان ثبت نام کنند. به نظر می رسد این افراد یک تا یک میلیون و نیم نفر بیشتر نیستند. ما خواهش می کنیم که این افراد بیمه شوند. همچنین این آمادگی را داریم که طی شش ماه آینده بدون انجام تحقیقات گسترده بیمه نامه افراد فاقد بیمه سلامت را انجام دهیم و از این طریق خدمات بهداشتی و درمانی را به این عزیزان ارائه دهیم.

  «محتشم خوانی» ثبت ملی شده است

در ارائه خدمات تفاوتی بین بیمه شده رایگان و سایر بیمه شدگان وجود ندارد

عین اللهی همچنین تاکید کرد: ارائه خدمات رایگان به بیمه شدگان با سایر بیمه شدگان تفاوتی ندارد و این افراد می توانند با مراجعه به مراکز درمانی خدمات لازم را دریافت کنند. طرح در حال اجراست، ما هنوز در ابتدای این راه هستیم و باید به انتهای آن برسیم.

وزیر بهداشت با اشاره به بهره برداری از حدود 1000 بیمارستان و 500 هزار پرسنل و تجهیزات مدرن بیمارستانی در کشور، گفت: با چنین آماری زیرساخت های ارائه خدمات فراهم است و مشکل اصلی بهره وری است.

وی در ادامه گفت: در طرح ضروار و امکاناتی که ممکن است اضافه شود، در صورت مراجعه اتباع خارجی در موارد اضطراری به مراکز درمانی، سریعاً بیمه شده و خدمات لازم به آنها ارائه شود. زیرا جان این افراد نیز توسط این بیماری در خطر است.

اعتباری بالغ بر شش هزار میلیارد تومان برای بیمه اجتماعی رایگان

عین اللهی درباره میزان هزینه شده توسط مجلس و دولت برای تامین اجتماعی گفت: مجلس امسال حدود شش هزار میلیارد تومان برای تامین اجتماعی رایگان سه دهک بالای جامعه تصویب کرد. همچنین در بحث بیماری های صعب العلاج که از نظر پزشکی می گویند این بیماری ها ویرانگر است و هزینه های هنگفتی را به همراه دارد، در این زمینه مجلس امسال حدود پنج هزار میلیارد تومان مصوب کرد تا بتوانیم خاص، سرطانی را پوشش دهیم. بیماران و هزینه های بالای این بیماران. در این زمینه گام بزرگی برای بیمه برداشته شده است.

  بازیکن متحول شده پرسپولیس! | خبرگزاری بین المللی شفقنا

پیشگیری از قاچاق مواد مخدر با طرح داروار

وی درباره قاچاق معکوس مواد مخدر از کشور به کشورهای همسایه نیز گفت: اگر همه چیز حساب شده و ساماندهی شود از قاچاق جلوگیری می شود. پیش از این 4200 تومان برای تامین مواد اولیه دارویی پرداخت می شد و به این ترتیب یارانه را به ماده اولیه می دادیم نه به مردم و بر این اساس تولید انجام می شد. بنابراین وقتی بتوان مقدار زیادی از این داروها را به راحتی و بدون بیمه تهیه کرد، مشخص است که به راحتی قاچاق می شود. اما وقتی مواد اولیه نصف شود و یارانه سلامت به بیماران داده شود، منابع مالی ما هم همینطور خواهد شد. هدف ما رساندن دارو به دست مصرف کننده و جلوگیری از قاچاق است.

عین اللهی درباره داروهای کاملا وارداتی نیز گفت: داروهایی که به طور کامل وارد می شوند فقط به بیماران دارای پرونده الکترونیکی داده می شود و به دست غیر بیمار نمی رسد. در این زمینه نیز دیده ایم که اگر چندین برابر داروی مصرفی بیماران تولید یا وارد شود اما به طرق مختلف حمل شود، یکی از مزایای طرح داروار جلوگیری از قاچاق دارو است. در این زمینه گفتند ما فقط به 80 میلیون ایرانی خدمت نمی کنیم، بلکه به 400 میلیون نفر از جمله مردم کشورهای همسایه خدمت می کنیم.

وزیر بهداشت تاکید کرد: بنابراین با طرح دارو دروار کیفیت خدمات را ارتقا خواهیم داد. با اجرای این طرح از امسال از خسارات مالی جلوگیری می شود و از امسال یارانه سلامت فقط به ساکنان کشورمان تعلق می گیرد.

  وی به عنوان فرمانده گردان شهدای الاقصی درگذشت

دیدگاهتان را بنویسید