نقش راهبردی سامانه گرمسیری در استان کرمانشاه/ اعتبار مناسب به پروژه های آبرسانی استان اختصاص می یابد

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، علی اکبر محرابیان در جلسه شورای اداری بخشداری ثلاث باباجانی که روز پنجشنبه 2 تیرماه در محل سالن جلسات سد ازگل برگزار شد، اظهار داشت: هدف از سفرهای استانی مسئولان کشوری بررسی موضوع است. مشکلات و مسائل و رفع موانع پروژه های عمرانی و زیربنایی.

محرابیان به اجرای سامانه گرمسیری در این شهرستان اشاره کرد و ادامه داد: سامانه گرمسیری طرحی برای توسعه اقتصاد و کشاورزی مناطق مهم و استراتژیک است که با پیشرفت خوبی به ویژه در استان کرمانشاه در حال اجراست.

وزیر نیرو از آب به عنوان مهمترین موضوع شهرستان ثلاث باباجانی یاد کرد و افزود: با توجه به منابع آبی شهرمان نباید با پیگیری اعطای اعتبار برای پروژه های عمرانی به نام تامین آب مشکلی داشته باشیم. برای شهرها و روستاهای دارای تنش آبی در این شهرستان آب بیاورید مشکلات موجود کاهش می یابد.

وی در ادامه تاکید کرد: مشکل آب شرب میرآباد باید طی سه تا چهار ماه با همت جهاد حل شود که از امروز آغاز می شود.در خصوص مرکز شهرستان مهمترین وظیفه تامین آب از سد آزادی تا دشت حر است. چه باید کرد همکاران لوله کش باید در کوتاه ترین زمان و با کمترین اعتبار مطالعات طرح حل مشکل این شهر را که یکی از مطالبات برحق مردم است آغاز کنند.

این مسئول به پروژه آبرسانی جهادی اشاره کرد و خاطرنشان کرد: قراردادهای خوبی برای تامین آب روستاهای نیازمند کشور منعقد شده است که با توجه به این قرارداد می توان مشکل تنش آبی روستاهای استان را با با همکاری بسیج سازندگی، قرارگاه نجف و حتی در صورت نیاز با کمک پیمانکار بخش خصوصی، ظرف مدت دو سال رفع می شود.

  اکبر خرمدین در زندان درگذشت

محرابیان در پایان سخنان خود درباره تکمیل سایر پروژه های در دست اجرا در شهرستان گفت: با آزادسازی اعتبارات لازم شاهد تکمیل بیمارستان 30 تختخوابی، تونل سیاه طاهر و مجموعه اداری خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید