مواضع عراق در قبال مسئله فلسطین قاطع و روشن است

به گزارش خبرگزاری موج، مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق در دیدار با تعدادی از خبرنگاران گفت: نشست سران ریاض که روز شنبه با حضور شورای همکاری خلیج فارس (خلیج)، آمریکا و مصر برگزار می شود. و اردن، فرصتی برای سرمایه گذاری و تبادل فرهنگی و آموزش و مراقبت های بهداشتی است. جهان بعد از کرونا بسیاری از مفاهیم را تغییر داده و استراتژی امنیت و دفاع به بهداشت، آموزش و صنعت تبدیل شده است. بنابراین عاقلانه نیست که راهبرد ما مبتنی بر توهم و شبهه باشد و از خصلت های رایج فرهنگی دوری کنیم.

وی گفت که در نشست ریاض به مسائل مربوط به آب، تغییرات آب و هوا و مسائل اقتصادی خواهد پرداخت.

الکاظمی گفت: عراق زمانی به دلیل سیاست های اشتباه به حاشیه رانده شد و این تاثیر بدی بر زیرساخت های ما داشت. پس از سال 2003، سیاست انزوا به دلایلی ادامه یافت. عراق توانست به انزوای خود پایان دهد و نقش خود را در روابط خود با کشورهای منطقه و جهان بازیابد. امروز عراق بیش از هر کشور دیگری از تغییرات اقلیمی آسیب دیده است. به همین دلیل تصمیم گرفتیم با برادران و دوستان خود برای غلبه بر این چالش ها همکاری کنیم.

وی در خصوص مسئله فلسطین نیز گفت: موضع عراق در قبال مسئله فلسطین ثابت و روشن است. ما جزء هیچ محور یا ائتلافی در منطقه نیستیم. ما یک سیاست متعادل با همسایگان خود را حفظ می کنیم.

  زمان پرتاب بلندترین موشک جهان اعلام شد

دیدگاهتان را بنویسید