سرلشکر باقری: باید برای مقابله با یک جنگ ترکیبی سخت و بسیار پیچیده آماده شویم

خبر عجیب

شفقنا- رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: جنگ ترکیبی سخت و بسیار پیچیده ای را پیش رو داریم، باید برای مقابله با این نوع جنگ آماده شویم.

به گزارش شفقنا از تسنیم، سرلشکر محمد باقری صبح امروز در دومین نشست آموزشی فرماندهان مراکز آموزشی ارتش با عنوان «گام دوم آمادگی برای ظهور» در سازمان عقیدتی سیاسی ارتش برگزار شد. لشکر، فرمود: ظهور حضرت ولی عصر (علیه السلام) از وعده های قطعی است. این امر الهی است و خداوند متعال نیز در قرآن کریم وعده قطعی آن را داده است.

وی افزود: از ویژگی های منتظران حکومت صالحان این است که خودشان باید صالح باشند و آماده بودن برای یاری حضرت مهدی (عج) از الزامات است و اقامه حکومت صالحان نیز از ضروریات اساسی است. نیازهای کسانی که منتظر ظهور هستند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح همچنین گفت: حضرت امام خمینی (ره) فرمودند انقلاب ما سرآغاز نهضت جهانی اسلامی در زیر لوای حضرت خوجت است. این مطلب بارها در بیانات امام (ره) و مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه انقلاب اسلامی که به برکت خون شهدا به دست آمد، مقدمه ظهور حضرت خوجت (عج) بود، مطرح شده است. .

وی افزود: رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم خطاب به جوانان فرمودند: عزیزان دهه های آینده دهه های شماست و باید با تجربه و انگیزه از انقلاب خود دفاع کنید و هر چه بیشتر آن را بزرگ کنید. با هدف ایجاد تمدن اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید. «ولایت هست، نزدیکش کن» که بهترین قسمت بیانیه گام دوم است و همه باید برای فراهم آوردن چنین شرایطی آماده شویم.

باقری همچنین گفت: ارشاد در این بیان و در بیانات متعدد قبل و بعد از آن مراحل تمدن را تا رسیدن به تمدن بزرگ اسلامی بیان می کند. مرحله انقلاب اسلامی مرحله اول و مرحله بعدی تشکیل حکومت اسلامی است که همه ارگان های حکومتی یعنی قوه مقننه، مجریه، قضائیه، نیروهای مسلح و سایر نهادها باید دارای شرایط لازم باشند. اصول اخلاق و اخلاق اسلامی را رعایت کند و به موازین اسلامی پایبند باشد.

  راه اندازی 55 دوربین مداربسته در راش

وی ادامه داد: گام بعدی برای دستیابی به تمدن بزرگ اسلامی، تشکیل حکومت اسلامی است که علاوه بر حکومت بر مردم نیز همین ویژگی ها را داشته باشد و برقراری عدالت، رفع تبعیض و فقر و ارتقای عزت کشور از مولفه های آن است. و نمادهای حکومت اسلامی و در نهایت ایجاد تمدن جدید، اسلامی خواهد بود و در چنین تمدنی است که زمینه ظهور حضرت مهدی (عج) فراهم می شود.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: آیا می توان بدون تلاش، حرکت جهادی و فعالیت منتظر فرج بود یا فقط یک شعار است؟ در روایات داریم که وقتی ظهور کند، جنگ فوق العاده سنگین و شدیدی در می گیرد، بنابراین می توان با نشان دادن تلاش جهاد و حرکت اصلی در این راه، ادعای پیش بینی و زمینه سازی ظهور کرد.

وی با اشاره به اینکه حضور یک نیروی مسلح موثر در زیر لوای مقام معظم رهبری و زمینه ساز ظهور حضرت مهدی (عج) مهمترین گام برای آماده سازی زمینه ظهور آن حضرت است، گفت: در مقابل انقلاب اسلامی، که جلوه کوچکی از قیام جهانی حضرت خوجت (عج) است، ابرقدرتهای شرق و غرب جهان بسیج شدند و شروع به مبارزه کردند و بدون شک در زمان ظهور و مبارزه با این نیروها مؤثر واقع شدند. نیروهای دفاعی مهمترین گام و اساسی ترین شرط و نیاز است و این همان چیزی است که ارتش و نیروها در حال انجام مسئولیت و کاری هستند که بسیار مهم و بزرگ است و با هیچ مسئولیت دیگری قابل مقایسه نیست.

باقری در ادامه گفت: مهمترین مولفه برای ایجاد نیروهای مسلح کارآمد در کنار ابزار، تسلیحات و تجهیزات، نیروی انسانی است که از این تجهیزات به بهترین نحو استفاده می کند و به ارتشی مقتدر با مدیریت کارآمد تبدیل می شود.

  عزاداری شب تاسوعای حسینی در مسجد سلمان نهاد ریاست جمهوری

وی افزود: همه اندیشمندان بر این باورند که سلاح و تجهیزات با همه ارزش و کارایی که دارد، غلاف شمشیر است و جوهر شمشیر که باید جنگید، دفاع کرد و پیشروی کرد، مؤمن، مؤمن، معنوی و با انگیزه است. نیروی انسانی که باید به آرامی استفاده شود

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس همیشه طرف مقابل با حمایت ده ها کشور از نظر تجهیزات و ادوات برتر بود اما سربازان جبهه حق که مجهز به اسلحه ایمان، اعتقاد، اخلاص و جهاد در راه خدا این کار را انجام داد پیسبارد گفت: موضوع آموزش و پرورش موضوعی بسیار مهم و اساسی در حوزه نیروی انسانی نیروهای مسلح است. تزکیه و تعلم حتی مقدم بر تعلیم و تربیت است و در آیات قرآن کریم تزکیه دو بار و یک بار مقدم بر تعلیم است، اما همه جا بر همزیستی تعلیم و تعلم تاکید شده است.

وی با اشاره به اینکه سرمایه هنگفتی در اختیار اساتید، مربیان، فرماندهان و روحانیون ارتش جمهوری اسلامی ایران است، گفت: افسران، درجه داران و سربازانی که در بدو ورود به نیروهای مسلح در خدمت شما هستند. یا در طول خدمت برای دوره های زمانی کوتاه سرمایه هستند. بسیار ارزشمند است که نحوه رفتار و تربیت آنها امری بسیار مهم است و این سه گروه (فرماندهان، معلمان و روحانیون) طی هماهنگی و هم افزایی این مسیر را برای مسئولان امر بسیار مهم و دشوار است.

باقری افزود: منش و رفتار فرماندهان ما به مراتب مؤثرتر از گفتار و نوشته آنها خواهد بود. نمونه های زیادی داریم، شهدای بزرگی مثل شهید صیاد شیرازی و شهید سلیمانی که آگاهانه به میدان خطر رفتند، زندگی، رفتار، گفتار و کردارشان صادق بود و اجرشان را گرفتند. ما می توانیم جوانان را به سمت این مسائل سوق دهیم.

  زلنسکی: امیدوارم آلمان و مجارستان شهامت حمایت از خروج روسیه از سوئیفت را داشته باشند

وی با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس امید با اتکال به قدرت لایزال الهی همراه با ابتکار، خلاقیت و تلاش جهادی، نیروی مسلحی را ساخت که قادر به غلبه بر متجاوز است، به شدت نیازمندیم و وضعیت امروز ما به آن است. قطعاً سخت‌تر از آن روزها نیست و ارتش جمهوری اسلامی ایران قطعاً قدرت و کارآمدی لازم برای ایستادگی و حضور موفق در همه این صحنه‌ها را دارد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: با جنگ هیبریدی سخت و بسیار پیچیده ای روبرو هستیم. ما باید برای این نوع جنگ آماده شویم. اگر صحبت از بسترسازی برای ظهور و استقرار حکومت قانون و عدالت است، باید برای مقابله با این جنگ آماده شویم. بیا آماده بشیم

وی ادامه داد: ما از معدود نیروهای مسلحی هستیم که هم با تهدید جدی نظامی و هم با تهدید نیمه شدید امنیتی مواجه هستیم. نیروی زمینی ارتش در مرزهای افغانستان، نیروی زمینی سپاه در جنوب شرق و شمال غرب و فرماندهی پلیس در برخی صحنه ها با تهدیدات امنیتی مسلحانه و غیرمسلح روبرو هستند. نیروهای مسلح ما باید آماده مقابله با این گونه تهدیدات باشند زیرا دشمن روی آن سرمایه گذاری کرده است

باقری با تاکید بر اینکه در عین حال با تهدیدات فرهنگی مواجه هستیم، تصریح کرد: فرماندهان، روحانیت، مدیران، مربیان و اساتید کار بسیار سختی دارند، جنگ نرم جنگی بسیار سخت، بزرگ و پیچیده است، ارتش جمهوری اسلامی ایران قطعا هم توانا و و هم کارایی این را دارد که در همه صحنه ها بایستد و موفق باشد، خدا را شاکرم که چنین فرماندهان ارزنده ای وجود دارد، همرزمان عزیز، روحانیت کارآمد و کوشا در ارتش جمهوری اسلامی ایران آماده و برای همه آماده می شود. این صحنه ها

دیدگاهتان را بنویسید