ریشه های حجاب در جامعه باید شناسایی شود

ریشه های حجاب در جامعه باید شناسایی شود

شهردار قم گفت: ریشه های حجاب در جامعه باید شناسایی شود.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سید مرتضی سقایان نژاد وی در گفتگویی با اشاره به راه اندازی طرح شهربانو همزمان با هفته عفاف و حجاب اظهار داشت: یکی از اهداف مهم شهرداری از اجرای این طرح جلوگیری از موازی کاری در فعالیت های فرهنگی است.

شهردار قم بر برخورد با ریشه های مهم برخی افراد بی حجاب در راستای مدیریت و بهبود وضعیت عفاف و حجاب عمومی تاکید کرد.

سقائیان نژاد به برخی از ریشه های مهم بدحجابی اشاره کرد و افزود: فقدان نماز، ترویج سبک زندگی غربی و عدم شناخت و شناخت از سیره و سیره ائمه معصومین(ع) از عوامل مهم برای تحقق این امر است. بی حجابی و اگر سیره ائمه در جامعه نهادینه شود و اجرا شود شکی نیست که مسئله عفاف و حجاب حل می شود.

شهردار قم با انتقاد از برخی فیلم ها و آثار تلویزیونی ترویج بی حجابی و روابط آزاد زن و مرد، سند 2030 و مواردی از این دست، این گونه مسائل را با اصل ترویج و توسعه فرهنگ عفاف و حجاب مرتبط دانست. در مبانی دینی و ارزشی تناقضاتی وجود دارد.

سقائیان نژاد گفت: طرح «شهربانو» یک طرح هماهنگی در ارتقای فعالیت های فرهنگی است و برای اجرای این طرح مجبور نیستیم به هیچکس و جایی گزارش بدهیم. ما به دنبال آمار و بررسی نتایج اجرای چنین طرح هایی هستیم و نقاط ضعف و قوت را شناسایی می کنیم. تا کنون در شهرداری قم موردی از عدم استفاده از فرجت توسط نیروهای زن مشاهده نشده است.

  لزوم رسیدگی به مسئله جهاد

وی به اهمیت رونق بوستان ها و حضور پرشور مردم در این مراکز اشاره کرد و اظهار داشت: شهرداری و مجموعه مدیریت شهری قم موظفند زیرساخت ها و فضا را برای حضور شهروندان برای صرف هزینه ها فراهم کنند. اوقات فراغت خود و برخی از مشکلات احتمالی آن باید در قالب کارهای فرهنگی، نهادهای متولی را به سمت مطلوب هدایت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید