رئیس جمهور: به دنبال گره گشایی از کار مردم هستیم

خبر عجیب

شفقنا- رئیس جمهور گفت: دولت در تلاش است پروژه های نیمه تمام را زودتر به اتمام برساند و به دنبال افتتاحیه ها و مراسم تشریفاتی جدید نیستیم، بلکه به دنبال این هستیم که گره از کار مردم باز کنیم.

به گزارش شفقنا، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی شامگاه پنجشنبه در پایان بیست و هشتمین سفر استانی دولت به استان کرمانشاه در نشست با خبرنگاران به تشریح نتایج و دستاوردهای این سفر پرداخت و از برنامه های دولت برای رشد استان خبر داد و گفت: در بازدیدها و جلسات انجام شده مشخص شد که محوری ترین مشکل استان بیکاری است که باید با ایجاد اشتغال پایدار حل شود و بیشترین اعتبارات به این موضوع اختصاص داده شده است.

و ادامه داد: 11 طرح به این منظور تصویب شده است بنابراین اعتبارات اختصاص یافته برای اشتغال زایی که دغدغه جدی مردم و دولت است نگرانی ها را برطرف می کند.

رئیس جمهور یکی دیگر از اقدامات دولت در سفر به کرمانشاه را تخصیص اعتبار برای پروژه های زیربنایی عنوان کرد و گفت: راه های مواصلاتی استان بسیار حائز اهمیت است، این راه ها می توانند استان را برای صادرات و ارتباط با کشورهای همسایه از طریق ترانزیتی متمرکز کنند. و برای آن جاده ها باید ایمن و قابل استفاده باشند.

وی کشاورزی را سومین معضل مهم استان برشمرد و با بیان اینکه استان کرمانشاه قطب کشاورزی است، گفت: 900 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان را به قطب کشاورزی تبدیل کرده است و باید به کشاورزی قراردادی و تضمینی توجه شود. خرید محصولات

  لغو خودروهای توقیف شده به مناسبت دهه ولایت

رئیسی ادامه داد: صنایع تبدیلی نیز باید مورد توجه قرار گیرد. نبود این صنایع مشکلاتی را ایجاد می کند و ارزش افزوده ای برای روستا و کشاورزی ندارد.

وی بخشی دیگر از اعتبارات اختصاص یافته به کرمانشاه را در حوزه بهداشت و درمان اعلام کرد و گفت: در مجموع 200 پروژه برای توسعه استان مصوب شده است که باید با جدیت معاونت اجرایی رئیس جمهور، استاندار، و رسانه ها

رئیس جمهور سرمایه گذاری در استان کرمانشاه را بسیار مهم خواند و تصریح کرد: با توجه به ظرفیت استان، سرمایه گذاری داخلی و خارجی می تواند موجب توسعه شود.

وی گفت: امسال رشد اقتصادی 8 درصدی را در نظر گرفته ایم که با توجه به توانمندی های کشور می توان به آن دست یافت.

رایضی افزود: قبل از این دولت نرخ رشد اقتصادی 14 درصد بود که در اواخر دهه 1400 به حدود 5 درصد رسید و در صورت مدیریت و کنترل نقدینگی و پایه پولی این روند صعودی می تواند ادامه یابد.

رئیس جمهور به مهار تورم به عنوان یکی از برنامه های اصلی دولت سیزدهم اشاره کرد و گفت: هم رشد نقدینگی و هم پایه پولی قابل کنترل است و راه حل ما انضباط دولت است.

وی بیان کرد: ما با مشکلاتی روبه رو هستیم اما تصمیم داریم دولت را انضباط کنیم و اگر نظام بانکی کشور انضباط داشته باشد بسیاری از مشکلات حل می شود.

رئیسی ادامه داد: از دیگر محورهای مصوب در مجوزهای سفر استان می توان به آب شرب شهرستان های استان و تکمیل 5 سد و تصفیه خانه ناتمام اشاره کرد.

  معترضان سودانی خواستار تظاهرات میلیونی امروز شدند/ حمدوک به قدرت بازگشت؟

رئیس جمهور گفت: در حوزه راه و شهرسازی تکمیل بزرگراه ها و بزرگراه ها و همچنین تعریض و اصلاح نواقص جاده ای برای پیشگیری از تصادفات در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه مردم ایران عاشق سفر هستند و مسیرهای سفر باید ایمن باشد، گفت: یکی از اولویت های دولت اصلاح جاده های حادثه خیز است.

رئیسی در حوزه فرهنگی و آموزشی تکمیل، نوسازی و ساخت مدارس جدید را اولویت دولت دانست و گفت: اتصال مدارس باید به مدارس ساخت و ساز مناسب تبدیل شود و خوابگاه های دانشجویی نیز تکمیل شود.

رئیس جمهور همچنین تکمیل و تجهیز بیمارستان های طالقانی، اسلام آباد و دالاهو را از دیگر مصوبات دولت در سفر به استان کرمانشاه برشمرد.
وی موضوع اشتغال را محوری ترین موضوع استان کرمانشاه دانست و گفت: تاکید کردم که با تلاش مسئولان استانی و همکاری خودم، مردم و جوانان عزیز، خانواده ها و به ویژه تحصیلکردگان از تشویش رها شوند. در این راستا مقرر شد مرکز اشتغال با سرپرستی معاونت اجرایی رئیس جمهور ایجاد و فعال شود که ماموریت آن رفع بیکاری است.

رئیسی ادامه داد: اولویت دولت فعال سازی واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل و رفع بخشی از مشکلات اداری و مالی این واحدها است و باید با زیرساخت های موجود مشکل برطرف شود.

وی درباره پروژه راه آهن غرب کشور نیز گفت: نیاز به این پروژه در دولت مصوب شده است که می تواند برای رونق تجارت و حمل و نقل زائران موثر باشد. این موضوع نیز یکی از مصوبات سفر است و از طرق مختلف درصدد تامین اعتبار هستیم. از آنجایی که نیازهای مالی این پروژه زیاد است، باید منابع لازم از چند طریق تامین شود و تکمیل آن منوط به تامین اعتبار است.

  روسیه: ما مسئول اخراج دیپلمات های خود هستیم

رئیس جمهور در پایان تصریح کرد: دولت در تلاش است تا پروژه های نیمه تمام را سریعتر به اتمام برساند و به دنبال افتتاحیه های جدید و مراسم باشکوه نیستیم، بلکه به دنبال آزادسازی کار مردم هستیم. پیگیری رسانه ای از اجرا و تکمیل پروژه یک منبع امنیت برای دولت است.

دیدگاهتان را بنویسید