حل بیکاری در کرمانشاه بزرگترین دغدغه دولت سیزدهم است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور در پایان سفر یک روزه خود به استان کرمانشاه در نشست خبری ضمن تبریک اعیاد غدیر قربان و گرامیداشت دهمین سالگرد این ولایت، گفت: ریشه کن کردن ولایت معضل بزرگ بیکاری در کرمانشاه علیرغم وجود ظرفیت بالا در حوزه های کشاورزی، گردشگری، صادرات محور و … صرفا با صدور بخشنامه حل نخواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه معاونت اجرایی رئیس جمهور، مدیران استانی و اصحاب رسانه باید این مصوبات را تا کاهش معضل بیکاری در کرمانشاه پیگیری و مطالبه کنند، گفت: اولویت بعدی در سفر سیزدهم دولت علاوه بر حل معضل بیکاری در این استان است. کارهای زیربنایی در بخش هایی مانند تکمیل راه و راه آهن و غیره.

رئیس جمهور با بیان اینکه کرمانشاه با 900 هزار هکتار زمین زراعی به طور قطع قطب کشاورزی کشور محسوب می شود، تاکید کرد: بنابراین در این راستا کشاورزی قراردادی، خرید تضمینی محصولات کشاورزی، جلوگیری از خام فروشی و جدی است. توجه به صنایع تحول و ایجاد ارزش افزوده برای کشاورزان و تولیدکنندگان در مصوبات سفر با جدیت دنبال می شود.

آیت الله رئیسی اولویت چهارم استان کرمانشاه را ویژه حوزه بهداشت و درمان و تکمیل بیمارستان های نیمه کاره در استان عنوان کرد و افزود: مردم بسیاری از شهرستان های استان خواستار تکمیل بیمارستان ها و مراکز درمانی هستند. برخی بیمارستان ها که کار نمی کنند اجرای آنها هم اکنون در مصوبات به صورت ویژه آغاز شده است تا بتوان از حداکثر توان خود استفاده کرد.

وی ضمن استقبال از پیشنهاد استاندار مبنی بر ایجاد کمپ بیکاران در استان، تاکید کرد: بزرگترین ماموریت این اردوگاه اشتغال، فعال سازی واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل و رفع موانع و مشکلات آنهاست و امیدواریم این کمپ به تبدیل شود. یک تجربه موفق در استان کرمانشاه برای حل مشکل جوانان کرمانشاهی در زمینه اشتغال در مدت زمان کوتاه.

  اولویت شهرداری ترسیم خطوط طولی و رفع نیاز ترافیکی مناطق هشت گانه است.

رئیس دولت سیزدهم با توجه به آب آشامیدنی کرمانشاه و برخی از شهرها، به تکمیل 5 سد ناتمام استان و تصفیه خانه در شهرهای کرمانشاه، روانسر، جوانرود ادامه می دهد. استان، تکمیل بزرگراه کامیاران کرمانشاه، چهارخطه بیستون سنگر، ​​رفع نقاط حادثه خیز استان کرمانشاه، تخریب مدارس رقابتی، تکمیل خوابگاه های دانشجویی، تکمیل سرپل ذهاب، دالاهو، روانسر، اسلام آباد غرب و طالقانی و بیمارستان های امام خمینی (ره) کرمانشاه از جمله مصوبات هیات دولت در بیست و سومین سفر هیات دولت به استان کرمانشاه.

رئیس جمهور در پایان سال گذشته از وعده رشد اقتصادی 5 درصدی خبر داد و تاکید کرد: در سال آینده دولت سیزدهم رشد اقتصادی 8 درصدی را پیش بینی می کند که با انضباط نهادهای دولتی و نظام بانکی، افزایش نقدینگی افزایش می یابد. قطعاً کنترل خواهد شد و با توجه به توسعه تولید اصرار خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید