حجت الاسلام والمسلمین سعیدی: سیره ائمه اطهار(ع) سیاست و راهبرد ما در قبال غیر شیعیان است.

20220714151000486855 خبر عجیب

شفقنا- حافظ آستان مقدس حضرت معصومه (سلام الله علیها) گفت: دستورات ائمه ما خط مشی و راهبرد ما در قبال شیعه و غیر شیعه است و باید بر اساس گفتار و کردار ائمه رفتار کنیم. درود بر آنان) که به ما رسیده است.

به گزارش شفقنا، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد سعیدی ظهر امروز در دیدار با زائران عراقی در تالار امام خامنه ای حرم مطهر، میلاد امام هادی (ع) را تبریک گفت و گفت: اهل بیت. مداحی (علیه السلام) نوعی احیای اهل بیت است، بیت علیهم السلام از کرامات شماست.

با بیان اینکه همه ما در رسالت خود یکی از وظایف ما خنثی کردن توطئه دشمن علیه مکتب اهل بیت علیهم السلام است، گفت: یکی از یاران امام صادق علیه السلام درخواست کرد. ما شیعیان چه وظیفه ای داریم که با غیر شیعیان ارتباط برقرار کنیم. و از آنها راهنمایی می خواهد.

خادم آستان مقدس بانوی کرامت با بیان اینکه پاسخ امام صادق (علیه السلام) مختص شیعه و زمان یا طبقه و قشر خاصی نبود، افزود: امام صادق (علیه السلام) فرمودند: با غیر شیعیان مراوده کنید، به امام و رهبرتان نگاه کنید و چون او با آنها ارتباط دارد شما نیز همین گونه رفتار کنید و امام صادق (علیه السلام) قسم خورد که ما بیماران غیر شیعه را عیادت می کنیم، دفن کنید. اجساد آنها در دادگاههایشان حاضر شوند و به نفع یا علیه آنها شهادت دهند و ما در امانت آنها خیانت نمی کنیم.

وی با بیان اینکه امام صادق (علیه السلام) در روایات متعدد دیگری بر رفتار مسالمت آمیز و برادرانه با غیر شیعیان تاکید کرده است، گفت: بیانات ائمه اطهار(ع) خط مشی و راهبرد ما در قبال شیعه و غیر شیعه است و باید از آن پیروی کنیم. گفتار و سیره ائمه (علیهم السلام) به صله ای که به ما رسیده است عمل کنیم.

  آخرین آمار تاج در کشور تا ظهر 6 دی ماه 1392 / کاهش چشمگیر مرگ و میر

وی با بیان اینکه مسلمانانی که در عصر ما زندگی می کنند پیامبر (ص) و ائمه اطهار(ع) را ندیده اند، هر چه شنیده اند از پدران خود شنیده اند و از واقعه غدیر خم خبری ندارند، گفت: دشمن. می‌خواهد آری از اخبار آنها برای مسئله ولایت استفاده می‌شود و بین شیعه و سنی دعوا می‌شود، پس بهترین کار این است که در مورد اهل بیت علیهم السلام صحبت کنیم و مردم را بدون آوردن چیزی به آنها راهنمایی کنیم. باعث دشمنی می شود

وی با بیان اینکه خداوند در قرآن کریم فرموده است که به مقدسات کفار اهانت نکنید زیرا آنها به دلیل تعصبات خود جرأت می کنند به مقدسات شما اهانت کنند و افزود: هدف اصلی ما ایجاد حکومت است. مهدی آل محمد صلی الله علیه و آله و سلم و برای این کار باید بتوانیم دلهای مردم را به اهل بیت علیهم السلام جلب کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید