جمهوری اسلامی ایران برای ارتقای روابط و همکاری ها با جمهوری آذربایجان محدودیتی ندارد

به گزارش خبرگزاری موج، نماینده ولی فقیه و دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان که به باکو سفر کرده است، صبح جمعه با الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان دیدار و گفتگو کرد.

دریادار علی شمخانی در این دیدار بر اهمیت روابط دو کشور دوست و برادر ایران و جمهوری آذربایجان تاکید کرد. جمهوری اسلامی ایران هیچ محدودیتی برای ارتقای روابط و همکاری های همه جانبه با جمهوری آذربایجان ندارد.

شمخانی افزود: اولویت ما به ویژه در دولت سیزدهم تعمیق و گسترش روابط با همسایگان است و در این زمینه اراده راسخ کشورمان افزایش هر چه بیشتر روابط صمیمانه با آذربایجان به عنوان یک کشور همسایه مسلمان و شیعه در همه زمینه ها

دبیر شورای عالی امنیت ملی خطاب به رئیس جمهور آذربایجان گفت: در طول 30 سال گذشته همکاری های بسیار خوبی با جمهوری آذربایجان داشته ایم، از این رو پدر مرحوم شما حیدر علی اف همواره از این روابط و همکاری ها به خوبی یاد می کرد و بر آنها تاکید می کرد. توسعه.

وی افزود: در دوران مسئولیت جناب عالی روابط دو کشور از وضعیت خوبی برخوردار است و مطمئن هستیم با توجه و تلاش سران دو کشور این روابط به سطح عالی ارتقا خواهد یافت.

شمخانی پیوندهای تاریخی، فرهنگی و مذهبی دو ملت را غیرقابل انکار می داند و تاکید می کند; دو کشور باید در فضایی از اعتماد متقابل برای ارائه این میراث مشترک به جهانیان تلاش کنند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی بر عزم قاطع جمهوری اسلامی برای برخورد با بازیگرانی که برای تخریب روابط دو کشور تلاش می کنند تاکید کرد و افزود: با کمک متقابل نباید اجازه دهیم هیچ عاملی از ما فاصله بگیرد.

  کارکنان بانک سپه به عنوان عناصر کلیدی حرکت رزمی برای انجام ماموریت های محوله

شمخانی در پایان گفت: امیدوارم سفر آتی جناب عالی به تهران با تلاش مشترک دو طرف زمینه شکل گیری جهشی در روابط تهران و باکو را فراهم کند.

در این دیدار، الهام علی اف، رئیس جمهور آذربایجان نیز در سخنانی گفت: روابط تهران و باکو بر اساس اراده قاطع رهبران دو کشور بدون تأثیرپذیری از فشار کشورهایی که دوست ما را دوست ندارند، به طور جدی در حال پیشرفت است. و روابط گرم

وی ریشه های تمدنی، فرهنگی و مذهبی منحصر به فرد دو ملت را بستر بسیار مهمی برای عبور از موانعی دانست که می تواند سرعت روابط ایران و آذربایجان را کاهش دهد و افزود: پس از جنگ دوم قره باغ و بازگشت سرزمین های اشغالی آذربایجان. به وطن شرایط بسیار مطلوبی برای استفاده از ظرفیت های بالقوه مشترک در حوزه ترانزیت، نفت، تجارت و انرژی اعطا شده است که باید با تلاش مشترک فعال شود.

رئیس جمهوری آذربایجان از رئیس جمهور کشورمان برای سفر به آذربایجان دعوت کرد و خاطرنشان کرد: بارها به ایران آمده ام و برای پیگیری و تسریع در اجرای توافقات مشترک دوباره به تهران سفر خواهم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید