به ازای هر دو هزار هکتار یک جنگلبان داریم

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، رهبر مازندران در دیدار با اعضای شورای کوهنوردی و صعودهای ورزشی چالوس با اعلام این مطلب اظهار داشت: شهرستان چالوس دارای 160 هزار هکتار جنگل و مرتع است که نیازمند کمک اقشار مختلف مردم هستیم. برای حفاظت از این مناطق …

وی که به منظور انعقاد تفاهم نامه همکاری با هیئت کوهنوردی چالوس در اداره منابع طبیعی کلارستاق سخنرانی می کرد، از ورزشکاران و طبیعت گرایان به عنوان دستان توانمند منابع طبیعی یاد کرد و ادامه داد: کوهنوردان همواره در عرصه های منابع طبیعی حضور دارند. و می تواند ما را در تجاوز و تصرف منابع طبیعی و قطع درختان توسط افراد سودجو یاری کند.

همچنین رئیس شورای کوهنوردی چالوس نیز بیان کرد: جنگل های هیرکان گونه هایی مانند کتاب مقدس وجود دارند که در جنگل های جهان منقرض شده اند.

مازیار کیادلیری تخریب منابع طبیعی را یکی از دغدغه های ورزشکاران و طبیعت گرایان برشمرد و اظهار داشت: متاسفانه برنامه و زیرساختی در آموزش و پرورش و بحث حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی وجود ندارد.

وی گفت: مشکلات جامعه با تفریح ​​و فرسودگی عاطفی و حضور بیش از حد در طبیعت باعث نابودی آن می شود.

رئیس هیئت کوهنوردی چالوس تصریح کرد: باید منابع موجود را حفظ کنیم تا بتوانیم آن را به نسل آینده منتقل کنیم و ما در طبیعت چشم شما هستیم.

در ادامه این جلسه فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران- نوشهر در سخنانی گفت: حفاظت از منابع طبیعی خطیرترین وظیفه سازمان منابع طبیعی است.

  راه اندازی طرح سنجش کیفیت کالا در اردبیل

سرهنگ محسن مرادی صادق افزود: در طول یک سال فعالیتم در این یگان نگاهم به منابع طبیعی تغییر کرده است.

وی گفت: وی صنف جنگلبانان و ماموران منابع طبیعی را مظلوم ترین نیروهای منابع طبیعی می داند که با کمترین حقوق و امکانات در رابطه با حفاظت از جنگل ها، مراتع و مناطق دریایی به وظایف خود عمل می کنند.

فرمانده یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران – نوشهر نیز با اشاره به اینکه حفظ این منابع بدون حضور و مشارکت مردم امکان پذیر نیست، اظهار کرد: عرصه های جنگلی غرب مازندران دارای مساحتی بالغ بر 315 هزار هکتار که اگر به ازای هر هزار هکتار یک هکتار حتی اگر نیروی جنگلبان داشته باشیم باز هم این مقدار کافی نیست.

وی گفت: برای دامداری در مراتع باید نیروهای منابع طبیعی آن مراتع و حتی تجاوزات ساحلی را کنترل کنند.

مرادی صادق، دفاع حقوقی یاوران طبیعت و خواستار برگزاری کلاس های آموزشی و صدور کارت کمک به خرابکاران شد.

در پایان این جلسه تفاهم نامه همکاری بین مدیران منابع طبیعی و هیئت کوهنوردی منعقد شد.

دیدگاهتان را بنویسید